Адвокати Ario Law Firm та EQUITY Law Firm представляють Сергія Пашинського у так званій справі "нафтопродуктів Курченка"

Читать на русском
Автор
Економічна правда

ВАКС обирає запобіжний захід колишньому нардепу

Засідання щодо обрання запобіжного заходу народному депутату Верховної Ради VIII скликання Сергію Пашинському відбувається у Вищому антикорупційному суді. Посилання на засідання — тут.

НАБУ, САП та СБУ повідомили про підозру колишньому нардепу Сергію Пашинському у справі щодо начебто привласнення конфіскованих у 2014 році нафтопродуктів, завезених в Україну Сергієм Курченком, і нанесення державі майже 1 млрд грн збитків.

"Від перших повідомлень в анонімних телеграм-каналах про обшуки та підозру Сергію Пашинському, які зʼявились на дві години раніше за офіційне повідомлення НАБУ, і аж до кіно, яке створило антикорупційне відомство, ми вбачаємо цілу низку маніпуляцій, викривлення фактів та недомовок. Слідство називає нашого клієнта "організатором" схеми, хоча жодних належних доказів не наводить. Слідство маніпулює вартістю нафтопродуктів, використовуючи курсові коливання, що відбувались протягом 2014—2024 рр., — наголошує Тетяна Мельник, адвокатка Ario Law Firm. – Слідство замовчує, що реалізація цих нафтопродуктів – це рішення суду, а аж ніяк не Пашинського, і це рішення має обґрунтування, адже тривале зберігання ПММ могло просто їх зіпсувати та призвести до необхідності знищення на спеціальному полігоні. І головне, що слідство чомусь замовчує, що держава все-таки отримала кошти від продажу цих ПММ".

Партнер EQUITY Law Firm Тарас Пошиванюк зазначив: "Ми будемо вірити в обʼєктивне розслідування цієї справи, бо віднайти докази вчинення злочину десятирічної давнини досить складно. Ба більше, з точки зору обʼєктивності дослідження – це також не просте питання.

Ми б не хотіли, щоб в цій справі "призначали" винного. Ми наголошуємо на необхідності встановлення Національним антикорупційним бюро істини, яка наразі не дуже однозначна".