"Оголошую в розшук Шарія та Арестовича": з новою віртуальною речницею МЗС уже роблять діпфейки (відео)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 3038
![Вікторія Ші](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/e/41/6cd3b015-e75a839f632e4de3c12a001ed858e41e.png?v=5157_1)
Українці не на жарт стурбовані
Після того, як Міністерство закордонних справ анонсувало, що створило віртуальну представницю відомства Вікторію Ші, мережею почали ширитись бурхливі обговорення. Чимало людей стурбовані тим, що з Ші-аватара набагато легше створити діпфейки та поширювати їх.
А зазначений QR-код може стати новим гачком для шахрайських схем. Так продюсер та блогер Адрекс Селіванов опублікував один з прикладів.
У відео Вікторія Ші говорить, що захопила владу в МЗС і першим же указом оголосила в розшук Анатолія Шарія та Олексія Арестовича, а також закликала відкривати вогонь по ним.
"Шановні представники ЗМІ та громадськості, вітаю вас. Сьогодні я як штучний інтелект захопила владу в МЗС та першим же указом в міжнародний розшук оголосила Шарія та Арестовича. ТрО "Мадрид", як побачите цих з**бків, відкривайте вогонь", — йдеться у заяві діпфейка.
Селіванов зазначив, що тепер діпфейки буде робити легше.
"Там (у МЗС — ред.) навіть не подумали ще це самий легкий спосіб робити фейкі, так дипфейк можна зробити і з людини, але їх можна розпізнати, а з "аватарки" це на раз два три. Ось вам маленький приклад", — написав він.
Андрекс Селіванов не єдиний, хто висловив стурбованість. Адже користувачі мережі один за одним висловлюють думку про значні ризики створення фейкових відео з поширенням ІПСО.
Окрім того, користувачів мережі турбує й те, що у такий спосіб збільшується відстань між владою та народом. Так один з користувачів написав, що це "перетворення влади на аватарів, до яких неможливо достукатись чи поскаржитись".
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/e/c0/dc0b40e5-70a3a29f90b6c4b2422cc84c839ddc0e.png?v=4259_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/8d/29b4309d-7562a20b4188847570fc7d235394b8d2.png?v=4259_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/04/96962f49-f8941b0996c0f653e5b906314850c04f.png?v=4259_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/c8/039b8b93-c73a5c3ae122099d6501ee61c8402c88.png?v=4259_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/6/31/f015e33e-c2cc0b95fa846ff412ae71de7e914316.png?v=4259_1)
Інші ж користувачі мережі задались питання, навіщо потрібно тоді ведучі телемарафону, якщо можна створити Ші-аватари. Водночас не обійшлось і без порції жартів про креативність назви, глави МЗС Дмитра Кулеби тощо.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/0a/5827a7bd-dd49d692f700d248174a49101546f0a7.png?v=4828_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/1/b5/22d977ed-d78e0f29d04d39aa938878b503b39b51.png?v=4259_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/b/4e/17fe6990-26de73be6cfb2591face5d22e31e04eb.png?v=4259_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/c/de/570b31e1-9107adc7c59780219dc7bc7708a9ddec.png?v=4259_1)
Раніше "Телеграф" писав, що росіяни знову запустили фейк, пов’язаний з терактом у "Крокус Сіті Холл". Минулого разу вони показали діпфейк з екссекретарем РНБО Олексієм Даніловим, а тепер поширюють інформацію про "поштові марки" з будівлею концерт-залу, яка палає, та написом "Розплата невідворотна".