Польська ППО могла би захищати небо над Заходом України, — Віцеспікерка Олена Кондратюк

Читать на русском
Автор
Польська ППО могла би захищати небо над Заходом України, — Віцеспікерка Олена Кондратюк Новина оновлена 06 липня 2024, 13:41

Засоби протиповітряної оборони, розташовані на східних кордонах Польщі, могли би ефективно захищати українське небо над прикордонними регіонами. Україна просить Польщу розглянути таку можливість.

Про це заявила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк на зустрічі з Маршалкою польського Сенату Малгожатою Кідавою-Блонською та Спікеркою литовського Сеймасу Вікторією Чмілітє-Нільсен. Зустріч відбулася у Вільнюсі в рамках відзначення Дня державності Литви. Литва, Польща та Україна входять до об’єднання Люблінського трикутника і координують співпрацю у різних сферах.

"Сьогодні говорили про гуманітарний захист України. Під гуманітарним захистом я в першу чергу маю захист права українців на життя. А це — захист міст та енергетичної інфрастурктури від ракетних атак з боку росії. Знову, як і два з половиною роки тому, Україна благає: закрийте небо! Дайте можливість жити!", — зазначила на зустрічі Олена Кондратюк.

Вона навела дані про те, що за 2 з половиною роки агресії росія зруйнувала 70% енергетики і 250 тисяч будинків.

Олена Кондратюк звернулася до керівниці Верхньої палати польського Парламенту Малгожати Кідави-Блонської з проханням розглянути можливість використання польського ППО для захисту повітряного простору прикордонних регіонів України.

"Крім того, я попросила спікерку литовського Сеймаса Вікторію Чмілітє-Нільсен озвучити це прохання на саміті спікерів країн НАТО, який уже в понеділок відбудеться у Вашингтоні, напередодні ювілейного саміту НАТО", — повідомила Віцеспікерка українського Парламенту.

Малгожата Кідава-Блонська та Вікторія Чмілітє-Нільсен запевнили, що докладуть усіх своїх зусиль, щоб посприяти розвʼязанню питання захисту українського неба.

"Якщо НАТО не готове прийняти Україну до своїх лав у розпал війни, нам треба вимагати від країн Альянсу достатньо ресурсів на те, щоб стримувати і перемагати ворога і забезпечувати українцям право на життя!", — переконана Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради України перебуває з офіційним візитом у Литві на запрошення спікерки литовського Сеймасу Вікторії Чмілітє-Нільсен. Олена Кондратюк представляє Україну на офіційних заходах із відзначення Дня державності Литви.