Бізнес по-українськи: чому Boeing і Apple не поспішають до нас з інвестиціями

Читать на русском
Автор
Юрій Гудименко
Юрій Гудименко

Ветеран ЗСУ пояснив, чому західний бізнес не поспішає до України

Іноземні інвестиції в оборонну та промислову галузі України могли б допомогти збалансувати дефіцит бюджету та збільшити надходження податків. Проте корупційні ризики, з якими бізнесу доводиться мати справу, гальмують подібні ініціативи.

Про це молодший сержант ЗСУ у відставці та голова Українського об’єднання "Мрія" Юрій Гудименко наголошує у своєму дописі на сторінці ФБ.

"Дефіцит держбюджету України на 2024 рік – 1,6 трильйона грн. У доларах не так страшно. Нулів поменше. Це десь 42 мільярди доларів. Це число могло б бути менше, якби до нас заводили гроші іноземні бізнеси і якби наші українські підприємства заробляли більше, сплачуючи при цьому більше податків. Це дуже проста логіка – з дуже непростими висновками", — підкреслив Гудименко.

За його словами, перш ніж запрошувати іноземних інвесторів, державним чиновникам варто пояснити їм правила ведення бізнесу в Україні.

"Давайте запросимо Boeing викупити Мотор-Січ, але пояснимо американцям, що запчастини треба купувати у "правильних" підрядників за завищеними цінами.

Давайте запросимо Exxon видобувати у нас нафту, але попередимо, що депутатам облради треба буде роздати по $20 000, аби вони милостиво дозволили інвестувати гроші в регіон і створити робочі місця.

Давайте запросимо Apple відкрити у нас заводи і сплачувати податки, тільки з маленькою умовою: треба буде "домовитися" з податковою і заносити їм щомісячно пакет з кешем, аби не мати проблем, навіть якщо вся бухгалтерія абсолютно "біла" і податки сплачені.

Давайте запросимо Ford виробляти у нас пікапи для армії, з умовою, щоб кум прокурора чи судді увійшов у долю через товку-"одноденку".

Давайте запросимо BlackRock інвестувати в українську нерухомість, тільки нагадаємо, що землевідвід вони не отримають без хабаря, а за цей хабар ми через десять років арештуємо їх керівництво, а не чиновника, який вимагав гроші.

Давайте запросимо Colt побудувати у нас пару заводів, але попередимо, що з контрактами потрібно йти до якогось чергового Гринкевича, який пояснить, як у нас працює, і візьме за це недорого.

Давайте, нарешті, запросимо Northrop Grumman виробляти у нас зброю, тільки щоб вони знали, що у будь-який момент до них прийде перевірка від ДАСУ, і чергова Басалаєва поставить їх до відома, що бізнес в Україні не має права заробляти гроші", — зазначив Гудименко.

Ветеран ставить риторичне питання: чи знайдуться бажаючі серед іноземців будувати заводи і сплачувати податки за таких умов?