"Довгостроковий пріоритет": новий голова МЗС Франції розповів про допомогу Україні та найближчі плани

Читать на русском
Автор
2333
Стефан Сежурне
Стефан Сежурне. Фото Колаж "Телеграф"

Україна може розраховувати на Францію

Міністр Європи та закордонних справ Франції Стефан Сежурне назвав питання України довгостроковим пріоритетом. Він каже, що його відомство готує низку заяв для президента Макрона під час його візиту в Київ у лютому.

Про це повідомив Сежурне в інтерв’ю Le Parisien. За його словами, це важливо, оскільки Росія грає на слабкості та втомі наших союзників

"Я мав змістовні переговори з президентом Зеленським, який виклав свої основні потреби для продовження опору. Тепер ми повинні працювати над підготовкою низки заяв, які можна було б зробити на місці, під час візиту Емманюеля Макрона в лютому", — сказав міністр.

Сежурне наголосив, що Франція завжди допомагала українцям, і "ми будемо продовжувати це робити, і Україна може розраховувати на Францію. Це також важливий меседж для французів, оскільки наслідки поразки України були б значними".

Він припустив, що одним з наслідків гіпотетичної поразки України міг би стати контроль Росії над 30 відсотками світового експорту пшениці. А французькі фермери були б атаковані на ринках.

"Результатом стала б інфляція і, ймовірно, дуже серйозна продовольча проблема. Тому ми повинні підтримати українців і не дати цьому конфлікту загрузнути", — вважає Сежурне.

Глава МЗС прокоментував твердження України, про те, що серед компонентів до російських ракет є французькі складники:

"Ми перебуваємо в процесі оцінки цього. Але це може бути питання залишків від старих контрактів. У будь-якому разі, немає доведених фактів незаконної передачі комплектуючих з боку наших виробників. Але коли треті країни не дотримуються санкційного режиму, то неминуче виникає обхідний шлях", — стверджує міністр.

Президент Макрон має намір підписати у Києві двосторонню безпекову угоду, яка не втягне Францію у війну, оскільки вона не зможе "щось змінити в характері конфлікту і в нашій участі в ньому. Є країна, на яку напали — Україна, і цілком законно і морально допомогти їй захистити себе. Цього очікують українці, щоб мотивувати їх вистояти у цій війні", вважає Сежурне.

Він спростував російське твердження, що нібито в Україні воюють французькі найманці: "Росія вже привчила нас до грубих маніпуляцій. Це лише один випадок, будуть і інші. Давайте не будемо в це втягуватися", — закликав міністр.

Раніше "Телеграф" писав, що Андрій Єрмак прокоментував угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. Найголовніше в договорі те, що Україну готові підтримувати і цей договір розрахований на 10 років.