Від коміка до президента країни, що воює: Зеленському — 46 (цікаві факти та фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2048
![Володимир Зеленський, січень 2024 року](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/0/c3/13c515af-e3d3a8c30d36761b1c691d2e9733cc30.jpg?v=5667_1)
Історія життя нинішнього президента України – готовий сценарій для фільму
Президент України Володимир Зеленський, на чиї плечі лягла важка ноша стояти на чолі країни під час повномасштабної війни з російськими окупантами, 25 січня відзначає своє 46-річчя. Він різко змінив своє життя у 2019 році, змінивши сцену на крісло президента.
"Телеграф" зібрав фото та цікаві факти з життя Володимира Зеленського. Події його життя вистачить не на одне життя — комік, актор, і нарешті — наймолодший президент України.
Майбутній президент народився 1978 року в Кривому Розі. Він ріс у бабусиній квартирі в одному з віддалених районів і ходив там до дитячого садка. Він був талановитою та активною дитиною: займався музикою, важкою атлетикою, танцями і навіть збирав марки. З дитинства Зеленський був душею компанії та любив бути у центрі уваги.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/6/8c/acba7439-1d66dd132458749418c284e6986588c6.jpg?v=4875_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/c/60/be59345c-696f3a16579ac6135d9aacc33c96b60c.jpg?v=4969_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/c7/a940cc3b-a74a303186dce37d4012bdc27d1c0c79.jpeg?v=5425_1)
Чотири роки дитинства він провів у місті Ерденет у Монголії. Його мати працювала там інженером, а батько-вчений був залучений до будівництва гірничозбагачувального комбінату.
Перший клас Зеленський закінчив у Монголії, а потім разом із сім’єю повернувся до рідного Кривого Рогу. Вчився майбутній президент добре, хоч і хуліганив і іноді тікав з уроків.
Школу Володимир закінчив із двома четвірками та поїхав здобувати юридичну освіту у Київському національному економічному університеті. У 17 років його помітила команда "Клубу веселих та кмітливих", тоді й почалася історія "Кварталу 95".
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/fd/2e9bc5cb-04c213dcaa94198f5bb29a707ae64fdf.jpeg?v=5046_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/5/8b/607a98df-2e4613ba2b77d09b4df02e443b3f78b5.jpeg?v=5029_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/c/3f/0c76a6e7-49374b58a1339a2c2f3b705f276583fc.jpg?v=5066_1)
З 2003 року Зеленський активно з’являється на телебаченні. Його команда КВК переросла у повноцінну студію і за два роки створила шоу "Вечірній квартал". Майбутній президент там був не лише провідним актором, а й сценаристом та ідеологом.
Зеленський знімався в кіно — "Кохання у великому місті", 2008 р, 3D-комедії "Ржевський проти Наполеона", 2010 р, серіал "Слуга народу", 2016 р та в інших стрічках.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/07/7955e334-1e06c648b34cf96d494d402bc21ee079.png?v=6213_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/c8/bbe07fb8-eef9ebd83a2623da0aa82cbc58c90c88.jpeg?v=6206_1)
у 2003 році Зеленський одружився з Оленою Кияшко, хоча познайомилися вони ще в шкільні роки — майбутнє подружжя навчалося в паралельних класах. До весілля вони зустрічалися вісім років. Після весілля у пари народилася дочка Олександра (2004) та син Кирило (2013).
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/5/3e/e69898a5-24a1d126cc432f8f3b2d594c549543e5.jpeg?v=5127_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/e5/1bf3e95f-27639ead3a7e3b8429f3083c56211e52.jpg?v=5148_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/95/f37ce6da-7fbf54130aeec77275c634e94283b959.jpg?v=5171_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/97/cb033438-9907e3ea7d95b8a834dfc0f806966977.jpeg?v=5589_1)
"Я знала, де збирається велика кількість людей та звучить сміх, обов’язково є Зеленський, це знала вся гімназія", — згадувала Олена Зеленська.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/a/25/70a57a09-1b787c15030506e8e8a515e5b56ee25a.jpg?v=5222_1)
у 2019 році Зеленський вирішує кардинально змінити своє життя і йде в політику. Він балотується у президенти та у другому турі виборів перемагає п’ятого президента Петра Порошенка з результатом понад 73% голосів виборців. Він склав присягу 20 травня 2019 року, а вже наступного дня розпустив Верховну Раду 8-го скликання.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/8e/8b4d0aa4-1fcdc60b2d02e2b688a7a97cde5398e8.jpeg?v=5197_1)
"Хто я? Я – президент України. Я навчався на юридичному факультеті. Отже, практикувався в суді. Потім став артистом, продюсером, бізнесменом. А потім став президентом – президентом нашої прекрасної держави. І кожен із цих етапів був нібито різним життям. Але насправді, це одне життя", — так говорив про себе Зеленський.
Після повномасштабного російського вторгнення глава держави кардинально змінився і дуже змужнів. На першому фото — його перетворення з 24 лютого 2022 року по 24 січня 2023 року. Зміни разючі. На другому – Зеленський рік тому і зараз.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/90/805e1d4d-5ebc766f2921c325d6e8bc9a27c7f908.jpg?v=5241_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/b2/7cc97945-ac27dffee3c1a35addefb337bde66b22.jpg?v=5253_1)
Раніше "Телеграф" розповідав, що у 2023 році Володимир Зеленський розглянув рекордну кількість петицій за свою каденцію. Він дав відповіді на понад 1,1 тисячі звернень, які набрали 25 тисяч підписів.