Міністерство освіти Литви продовжить державну підтримку українських шкіл у країні
- Автор
- Дата публікації
- Автор
![Зустріч з командою Міністерства освіти, науки та спорту Литви](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/1/87/6524c69b-3bb04855c2462217e0cc89976f5ef871.jpeg?v=0435_1)
12 тисяч українських дітей навчаються у школах і дитсадках Литви
Міністерство освіти Литви продовжить державну програму з підтримки українських шкіл і класів у країні.
Про це повідомила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк за результатами зустрічі з командою Міністерства освіти, науки та спорту Литви.
Станом на лютий 2024 року, 12 тисяч українських дітей навчаються у школах і дитсадках Литви. З них три тисячі здобувають освіту рідною українською мовою. Це стало можливо завдяки тому, що Міністерство освіти Литви акредитувало три приватні українські школи, які нині функціонують у Вільнюсі, Клайпеді, Каунасі та Шауляї та отримують від Уряду Литви освітні субвенції на українських учнів.
"Ми не маємо наміру зупинятися. Навпаки, ми адвокуємо наш досвід відкриття українських шкіл у інших країнах Європи", — зазначив канцлер Міністерства освіти Литви Юліюс Лукошіюс.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/e3/48ac033e-3d95c85f6de505c6c462c6431cd86e37.jpeg?v=0017_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/c1/10fd19dc-3ab3cffd77c441645d4eb64bdce46c1f.jpeg?v=0015_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/b3/e204cc82-5f6af270c87dcf616ddeea70b4697b38.jpeg?v=0012_1)
"Цього року Литва також організує проведення українського національного мультипредметного тесту для випускників шкіл із тим, щоб діти отримали офіційні українські свідоцтва про здобуття середньої освіти", — додали в Міністерстві.
Олена Кондратюк, яка перебуває у Литві з офіційним візитом на запрошення спікерки Сеймасу Вікторії Чмілітє-Нільсен, відвідала дві українські школи, які функціонують у Вільнюсі.
"Україна дуже цінує дбайливе ставлення Литви до нашої культури і мови. Вільнюс може слугувати прикладом для інших столиць, які прихистили українських жінок і дітей", — зазначила Заступниця Голови Верховної Ради України.