Померла мама засновника "Азову" Андрія Білецького: важко хворіла, але відмовлялась лікуватись за кордоном

Читать на русском
Автор
2132
Мама Андрія Білецького Олена Анатоліївна Новина оновлена 02 травня 2024, 17:49
Мама Андрія Білецького Олена Анатоліївна. Фото facebook.com/tdanylenko

Вона вже майже подолала хворобу

У командира Третьої штурмової бригади Збройних сил України, засновника "Азову" Андрія Білецького померла мама Олена Анатоліївна. Вона страждала від важкої хвороби.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила його дружина, журналістка Тетяна Даниленко. За її словами, Олена Анатоліївна була дуже сильною та вольовою жінкою.

"Вони з чоловіком, татом Андрія, обоє інженери електронно-обчислювальних машин, спортсмени. Баскетболістка і легкоатлет. У 90-их на заводах припинили платити і щоб прогодувати сімʼю, Олена Анатоліївна пішла в бізнес. Останній з яких — піцерію — продала, коли режим Януковича кинув Андрія за ґрати", — написала Даниленко.

Вона розповіла, що перший день вторгнення Олена Анатоліївна зустріла на операційному столі. Перед війною їй діагностували рак.

"Вийшовши з наркозу, дізналася, що син воює проти ударного угрупування росіян на Київщині і створює з нуля новий підрозділ. Як патріотка Харкова Олена Анатоліївна хотіла лікувати тільки там, ніяких закордонів: "не хочу, щоб мій син думав, де на це взяти гроші, нехай ліпше шукає на хлопців". З великим труднощами нам вдалося привезти її в Київ. Я вагітною разом із нею оббігала всю нашу державну онкологію і, здається, із жалості більше до мене, ніж до себе вона поступилася принципами і погодилася на приватну клініку в Києві", — зазначила Даниленко.

За її словами, у перші місяці вторгнення, коли припинилася вся логістика, в клініці де лікувалася мама Андрія, почали закінчуватися медикаменти, їжа та медтехніка. Даниленко зазначила, що тоді лікарі та персонал жили біля пацієнтів, а Олена Анатоліївна настільки з ними здружилася, що лікарі приїхали до неї на похорон.

Вона підкреслила, що мама Андрія зробила все від себе залежне, щоб перемогти хворобу. За словами Даниленко, лікарі також зробили можливе й неможливе, і рак фактично було подолано, "але сил на життя не лишилося".

"Вона дуже боялася померти, не побачившись з Андрієм. Його несподівано викликали на зустріч із командуванням в Київ вперше за довгий час. Усі разом, із Северином ми поїхали в лікарню. Зазвичай малюк стукав у двері і вривався у палату першим, чим її дуже веселив. Цього разу він вперше дійшов до дверей і почав плакати, кричати "ні". На її змученому обличчі все одно сяяла щаслива усмішка. Олена Анатоліївна запевняла, що їй нічого не болить і все добре. Наступного дня ми по черзі з нею сиділи, але вже було очевидно, що людина згасає. На ніч поїхали додому. За кілька годин подзвонили з лікарні, що все. Останні два місяці вона жила на силі волі, щоб ще раз побачитися із сином. Останні години вона трималася, щоб не померти на його очах", – написала вона.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що російські окупанти запустили фейк про те, що нібито бійці Третьої окремої штурмової бригади відмовилися виконувати головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Супротивник має власну мету такої дезінформації.