Що робити, якщо не вдається отримати відстрочку через "Резерв+"
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 804
Заяву не можуть подати ті, хто має чинну "бронь"
У мобільному застосунку "Резерв+" вже доступна функція отримання електронних відстрочок від мобілізації. Однак військовозобов'язані стикаються із проблемами під час оформлення.
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону пояснила, що робити, якщо виникає помилка при оформленні відстрочки. Пише РБК-Україна.
Черногоренко розповіла, що система не дозволяє подавати нову заявку на відстрочку, якщо у користувача вже є чинна. Це запобігає дублюванню даних у реєстрах. З 10 листопада ті, у кого термін дії відстрочки завершився, зможуть подати заявку на нову.
"Як тільки в нього (користувача, — ред.) закінчиться відстрочка, а в більшості користувачів вона закінчується сьогодні, 9 листопада, тобто фактично вже починаючи з 10 листопада можна буде податися на наступну", — зазначила вона.
Щоб отримати відстрочку, користувачам слід оновити додаток "Резерв+" до версії 1.4.3. У випадку, якщо вся необхідна інформація про особу є в реєстрах, відстрочка автоматично з’явиться в додатку. Проте, якщо виникають проблеми з ідентифікацією через помилки у внесених даних, можна звернутися до технічної підтримки "Резерв+" для виправлення цих даних.
"Якщо людина, наприклад, не знаходить себе в реєстрі, є помилки в прізвищах, податковому коді, тому що ці реєстри заповнювалися людьми, які могли помилитися або якимось чином невірно внесли дані, ви можете звернутися у технічну підтримку "Резерв+"", — пояснила Черногоренко.
За її словами, фахівці опрацюють звернення і виправлять помилку, щоб дані підтягнулися в реєстри. Також заступниця міністра оборони зазначила, що відстрочка надається терміном на три місяці.
Нагадуємо, о в Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію з 10 листопада. Тому з цього числа громадянам, які мають відстрочку, потрібно її оновити.
Відстрочку від призову дають на період, що відповідає чинним правовим підставам, але не довше, ніж на час, визначений указом президента України про мобілізацію. Юристка розповіла, як продовжити її та уникнути непорозумінь із ТЦК.
Після нового указу Президента про продовження воєнного стану та загальної мобілізації, громадян, який має відстрочку, повинен подати заяву про її продовження разом із підтверджувальними документами. Адвокатка радить подавати документи завчасно, аби уникнути ризику призову під час очікування рішення комісії ТЦК.
Після подачі заяви очікуйте результати розгляду. Комісія повинна перевірити інформацію через Єдиний державний реєстр призовників. Якщо будуть потрібні додаткові документи, ТЦК повідомить про це.
Раніше "Телеграф" писав, коли чоловіку можуть анулювати відстрочку від мобілізації. Якщо у військовозобов'язаного є право на відстрочку, але вона не оформлена або не продовжена належним чином, чоловіка можуть мобілізувати.