На Київщині вперше помітили великого хижого звіра: що про нього відомо (фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 5040
![Ілюстрація](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/1/2a/d26afb3b-31b371443f12010d42e05d6d2a6d72a1.jpg?v=0032_1)
Ці тварини вважаються падальниками та постійно розширюють ареал свого проживання
На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника був помічений новий для Полісся вид великих хижих ссавців — шакал. Тварина була виявлена на околицях Луб’янки на Київщині.
Варто зазначити, що шакали є представниками роду вовків. Докладніше про зустріч із хижаком розповіли на офіційній сторінці Чорнобильського заповідника у Фейсбук.
Так, на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника вперше було помічено великого хижака — шакала. Цей ссавець відноситься до сімейства псових і є представником роду вовків.
Шакали — падальники, які активно адаптуються до антропогенного ландшафту. Саме завдяки цьому на початку ХХІ століття вони значно розширили ареал свого проживання аж до зони відчуження.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/5/e5/18ee5787-99f9f453da7563008deeda4822b88e55.jpg?v=0582_1)
Цікаво, що сліди шакала й раніше були помічені у Чорнобилі, а днями фахівцям удалося зустріти й самого хижака. За загальним виглядом шакал дуже схожий на сильно зменшеного вовка, проте череп у нього не такий масивний, а морда гостріша. Хвіст волохатий і здається дуже товстим, завжди опущений вниз, як у вовка, проте на відміну від вовчого хвіст шакала коротше. Самки трохи менше самців.
Звичайний шакал — майже всеїдна тварина, що харчується різноманітною тваринною та рослинною їжею. Годується переважно у темну пору доби. Істотне, але не головне значення в раціоні має падаль.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/d/bb/19059f00-a31726f25187fdbd653cf0eec0e00bbd.jpg?v=1245_1)
Звичайний шакал полює на найрізноманітніших дрібних ссавців та птахів (включаючи зайчат), а також ящірок, змій, жаб, равликів; поїдає багато комах, включаючи личинок — жуків, коників, сарану і т. д., а також павукоподібних. Основне значення у раціоні займають гризуни та птиці.
Шакали люблять блукати біля водоймищ, де ловлять рибу (за один присід звичайний шакал може з’їсти до 2,5 кг риби) і полюють на водоплавних птахів. Також шакал може під’їдати мертву рибу.
"Цікаво, як з часом поведеться популяція цього хижака (якщо він зуміє закріпитися і розмножитися на заповідній території)? Кому стане конкурентом чи загрозою? Цей новий гість — тимчасовий чи вже назавжди? Поки невідомо", — зазначили в заповіднику.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/6/b2/7a2019ec-b3af61ba07daa05fc82bac32088c1b26.png?v=1096_1)
Варто зазначити, що Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – це природоохоронна територія, розташована в межах Іванківського та Поліського районів Київської області у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
Утворено його було за Указом Президента України від 26 квітня 2016 року в межах зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення.
Площа Заповідника становить 226 964,7 га – це найбільша одиниця природно-заповідного фонду на території України.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/cf/70563e18-66e5df5dfedbe4b44adfe1bfe4b51cf7.jpg?v=0993_1)
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що у Києві починають цвісти тюльпани. Помилуватися цвітінням цих весняних квітів можна у кожному з районів Києва — головне знати локації, де їх можна знайти.