Ніяких розваг, кефір та вівсянка: скільки реально коштує місяць життя у Києві
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 15671
![Вижити у столиці вдається не кожному](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/2/d7/020a2b66-041065947d8e1f42d7eaa6204e7dad72.png?v=3312_1)
У кожного з нас своє розуміння комфортного життя
Відеоблогер Юрій Кот вирішив на власному досвіді перевірити, скільки потрібно грошей, щоб переїхати жити до Києва. Хлопець приїхав до столиці і докладно розповів про те, де він ночував, що їв і яку суму на це витратив за місяць.
Варто відзначити, що експеримент вийшов досить цікавим та незвичайним. Детальніше про реальну вартість життя у Києві — читайте у нашому матеріалі.
Подорож блогера розпочалася на столичному залізничному вокзалі, куди він приїхав уранці. Потім хлопець пішов у метро, купив одноразовий квиток за 8 гривень та подався до хостелу, який запримітив в інтернеті заздалегідь.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/d/95/94df7c2c-13cf05d9982f335bf0aa8f8519ac295d.png?v=9180_1)
Прибувши в потрібне місце, блогер зайшов у магазин і купив мінеральну воду, кефір і круасан. Витратив він на свій сніданок 50 гривень.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/1/2a/a28d1826-c583dd2e55a03c3e1b428f92a58a92a1.png?v=9476_1)
Хостел, що розташовується на Контрактовій площі, обійшовся хлопцю в 200 гривень за добу. Також необхідно залишити 200 гривень застави та кожної доби віддавати 25 гривень за постільну білизну.
Перший тиждень тут коштує 550 гривень, а за місяць у хостелі просять 2100 гривень.
Умови в хостелі виявилися досить нормальними: чистий туалет, душ із гарячою водою та простора кухня.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/87/c65cec40-ccf902609945871fdd51d116135b5877.png?v=9680_1)
Блогер вирішив залишитись у хостелі на добу та зайнявся пошуками квартири. Крім цього він прогулявся Контрактовою площею і був у захваті від місцевих пам'яток.
Хлопець знайшов оголошення про здачу квартири на Подолі за 8 тисяч гривень на місяць. Разом із заставою та послугами рієлтора у нього попросили 20 000 гривень.
Комунальні послуги потрібно оплачувати окремо: взимку – близько 2000, а влітку – близько 1000 гривень.
На Куренівці він знайшов дешевший варіант квартири — із заставою та оплатою послуг рієлтора у нього попросили 15 тисяч гривень.
Блогер зазначив, що винайняти квартиру без рієлтора в Києві практично неможливо — всі хочуть мати свій відсоток.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/a/4b/c95f2fb8-ef62cc0fa3d63784693d5ca51eea34ba.png?v=0051_1)
Увечері хлопець повечеряв у "Пузатій хаті" і віддав за борщ, пюре та котлету по-київськи 154 гривні. За перший день у Києві він витратив 438 гривень та нагуляв 16 кілометрів пішки.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/d8/b96283be-9583861bee7cee7b96549fd293b65d82.png?v=0859_1)
Зрештою, блогеру вдалося орендувати квартиру без ріелтора за 10 000 гривень на місяць. Спочатку вона здавалася подобово за 400 гривень, але він зняв її за 333 гривні на день і в результаті вийшло 10 000 гривень. У вартість входить інтернет та комунальні послуги.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/4d/e3c07951-9e99f3de0f354ab2d4ef41f0ab4864d2.png?v=1255_1)
Потім хлопець вирушив до супермаркету і скупився на тиждень. Він придбав пакет гречки, вівсянку, макарони з твердих сортів пшениці, капусту, три яблука та три банани, 15 яєць, рибну консерву, два курячі філе, сир, сметану, кукурудзу в банці, чай, соняшникову олію, питну воду та мед.
Загальна сума закупів становила — 602 гривні.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/7e/18927703-bcc8f9de879ee3d18fd9b154f54ff7ef.png?v=1685_1)
З придбаних продуктів блогеру вдалося приготувати досить ситні та збалансовані страви, якими він харчувався протягом тижня.
Згодом йому довелося витратити ще якусь кількість грошей на засоби особистої гігієни, а також на наступних тижнях регулярно поповнювати запаси холодильника.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/b/d1/5a0c6448-f377a4d4abee13bb3795897b1d411d1b.png?v=1891_1)
Зрештою місяць проживання у Києві коштував блогеру 14 705 гривень. У цю суму можна вкластися, якщо не витрачати гроші на одяг і взуття, не відвідувати кафе і ресторани, а також не дозволяти собі розваги.
Блогеру вдалося при цьому досить різноманітно харчуватися і він почав більше гуляти пішки.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, де у центрі Києва можна переночувати за 130 гривень та робив огляд на найдоступніші столичні хостели. Київ – популярне туристичне місто і якщо ви шукаєте найдешевше місце нічлігу, то саме хостел – це оптимальний вибір.