ЗМІ: Дисертацію судді Босого з пʼятої спроби перевірять на плагіат – глава НАЗЯВО Бутенко

Читать на русском
Автор
Вадим Босий Новина оновлена 05 квітня 2024, 14:21
Вадим Босий. Фото Скриншот

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) перевірить на предмет наявності плагіату декларацію голови Господарського суду м. Києва Вадима Босого. Про це йдеться в матеріалі проєкту СтопКор. За даними журналістів, з відповідним проханням до агентства вони зверталися пʼять разів, і лише з пʼятої спроби відомство вирішило взяти дисертацію в роботу.

За даними відкритих джерел, у 2021 році Босий отримав вчений ступінь доктора наук. Він захистив наукову роботу на тему "Адміністративно-правовий статус біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту: теоретичний та праксеологічний аспект". Примітно, що захист дисертації відбувався у Дніпрі, хоча на той момент суддя постійно мешкав і працював у Києві. Даний факт зацікавив журналістів у контексті низки нещодавніх скандалів довкола "запозичень" у наукових роботах топчиновників, йдеться в матеріалі.

Наприкінці березня журналісти СтопКору спрямували до НАЗЯВО скаргу з проханням перевірити можливі факти академічного плагіату в дисертаційній роботі керівника столичного Госпсуду Вадима Босого. "Варто зауважити, що це вже пʼятий випадок, коли громадськість звертається до НАЗЯВО зі скаргами подібного змісту. Проте у попередні чотири разі скарга не розглядалась і поверталась заявника без розгляду на підставах, які мають ознаки суто формального підходу", — сказано в статті.

Редакція СтопКору також звʼязалась із головою НАЗЯВО Андрієм Бутенком, аби отримати його коментар. "Зокрема, репортерів цікавило, чи відчувають в агентстві певний тиск, коли розглядають скарги щодо високопосадовців. У відповіді очільник установи запевнив, що все відбуватиметься відповідно до встановленого порядку, і жодні зовнішні фактори не впливають на розгляд справи", — додають у виданні.

Нагадаємо, що суддя Босий відомий як фігурант сумнівного рішення у справі Нацбанку проти Ігоря Коломойського, яке дозволило олігарху "зекономити" 9 мільярдів гривень. Після виходу розслідування СтопКору статками та справами Босого зацікавились у ВККСУ та НАЗК. У ВККС поінформували, що звернення СтопКору щодо перевірки декларацій Босого прийнято і вже знаходиться на розгляді.