Якщо це не робити - ремонт обійдеться дорого: як правильно перемикати передачі на механічній коробці в авто

Читать на русском
Автор
2060
Механічна коробка передач
Механічна коробка передач. Фото telegraf.com.ua

Це вимагає певної вправності та уважності

Налаштування швидкості та плавність перемикання передач на механічній коробці передач (МКПП) в автомобілі вимагає деякої вправності та розуміння принципів роботи трансмісії. Утім, неправильне користування МКПП може призвести до зносшення деталей і навіть до її поломки.

"Телеграф" розповідає про те, як правильно перемикати передачі на МКПП, аби не вбити її та водночас зберегти її в чудовому стані. Якщо нехтувати цим, то ремонт може обійтися в чималу суму.

Який правильний принцип перемикання МКПП

Перш за все, завжди використовуйте зчеплення: перед тим, як переключитися на іншу передачу, повністю вичавіть педаль зчеплення. Це допоможе вам плавно переключитися передачу та уникнути скреготу. Різкі рухи педалі зчеплення або рукоятки перемикання можуть призвести до непотрібного навантаження на трансмісію.

Перемикання передач відбувається найефективніше за оптимальних обертах двигуна. Зазвичай це означає перемикання на вищу передачу в разі близько 2500-3000 обертах на хвилину для бензинових двигунів і близько 2000-2500 для дизельних. Перед переключенням передачі слід враховувати швидкість руху та умови дороги.

Під час їзди на підйом або зниження швидкості, вибирайте передачу, яка забезпечує оптимальне співвідношення між обертами двигуна та швидкістю руху. Наприклад, на підйомі краще використовувати нижчу передачу для підвищення крутного моменту.

Зверніть увагу на звук двигуна. Якщо він починає ревіти, значить, пора переключитися на більш високу передачу. Регулярна заміна масла в коробці передач, перевірка стану зчеплення та інших деталей трансмісії може значно подовжити термін служби МКПП.

Принцип перемикання передач на МКПП:

  • Натисніть педаль зчеплення до кінця;
  • Переведіть важіль у наступне положення для вибору відповідної передачі (бажано на мить затримати важіль на нейтральному положенні);
  • Плавно відпустіть педаль зчеплення, поступово передаючи потужність від двигуна до коліс;
  • Продовжуйте рух і повторіть процес за необхідності.

Отож, навчитися користуватися механічною коробкою передач може зайняти трохи часу, але правильна техніка дозволить зберегти трансмісію у відмінному стані протягом тривалого періоду. Особливо, це стосується водіїв-початківців.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, які є найнадійніші автоматичні коробки передач. Ці трансмісії руйнують міф щодо ненадійності авто на АКПП.