Битва зі спекою: як швидко охолодити авто, якщо кондиціонер не працює

Читать на русском
Автор
Прості методи охолодження салону автомобіля
Прості методи охолодження салону автомобіля. Фото Згенеровано ШІ ("Телеграф")

Ці поради допоможуть вам зберегти прохолоду та комфорт в авто навіть у найспекотніший день

Літо у розпалі, і ваш автомобіль раптово вирішив влаштувати вам випробування на міцність. Кондиціонер зламався, а термометр за вікном показує температуру, близьку до Сонця.

Як не розтанути дорогою на роботу чи на дачу? Не поспішайте панікувати. Є кілька хитрощів, які допоможуть вам перетворити розпечений салон на оазис прохолоди.

Операція "Тінь"

Перше правило для спекотного літа – ніколи не залишайте машину під прямим сонячним промінням. Завжди намагайтеся знайти затінену ділянку. Дерева, будинки, навіть великі вантажівки – все підійде. Використання спеціального чохла для автомобіля допоможе захистити салон від перегріву.

Вітер допоможе

Відкриті вікна – це класика жанру. Але не поспішайте перетворювати свій автомобіль на аеродинамічну трубу. Прочиніть вікна по діагоналі, створюючи ідеальний повітряний коридор. І пам’ятайте: на високій швидкості краще трохи прикрити вікна, якщо хочете уникнути сильних протягів.

Вологі рушники

Вологий рушник на шиї – це не лише модний літній аксесуар, але й ваш персональний кондиціонер. Повісьте мокру тканину також на дефлектори обігрівача, і прохолодний бриз вам забезпечений. Тільки не забувайте періодично зволожувати їх, інакше ефект буде як від віяла в сауні.

Плівка-невидимка

Атермальна плівка на склі – це як сонцезахисні окуляри для вашого авто. На відміну від звичайного тонування, атермальна плівка не порушує правила світлопропускання та ефективно блокує інфрачервоне випромінювання.

Додаткові пристрої охолодження

Якщо ви любитель технологічних рішень, зверніть увагу на портативні вентилятори та міні-кондиціонери. На ринку є безліч моделей, що працюють від прикурювача чи USB-порту. Такі пристрої можуть стати добрим доповненням до інших методів охолодження салону.

Пам’ятайте, що комбінація різних методів зазвичай дає найкращий результат. Правильний вибір одягу та взуття також допоможуть легко переносити спеку в автомобілі без кондиціонера.

Раніше "Телеграф" писав, що потрібно робити з авто у 30-градусну спеку, щоб зберегти його зовнішній вигляд та інтер’єр. Автомобілісту достатньо знати лише кілька простих нюансів.