Скандальна схема з опікунством задля ухилення від мобілізації: винесене рішення щодо судді
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1313
![Суддя вийшов під заставу](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/4/3c/108fc2b7-e6b093e615ac1bb29761fedefa8913c4.jpg?v=9508_2)
Минути відповідальності не вийшло?
Після скандальної справи з організацією схеми з уникнення мобілізації шляхом оформлення чоловіків єдиними опікунами дитини після розлучення, було відсторонено від посади суддю, який ухвалював відповідні рішення. За даними "Української правди" йдеться саме про голову Білгород-Дністровського міськрайонного суду Олександра Боярського.
Про рішення щодо відсторонення повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура САП. У межах досудового розслідування строк призупинення обовʼязків — до 9 березня 2024 року
"23 січня 2024 року за клопотанням керівника САП Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності суддю одного з районних судів Одещини, якого викрили на одержанні неправомірної вигоди за ухвалення рішення, що допомогло б уникнути мобілізації", — йдеться у повідомленні САП.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/b/67/b3a26ea2-06066e1e1703a0d980d03c00e18bf67b.jpg?v=8607_1)
Зазначається, що у вівторок, 16 січня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) застосував до указаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1 059 800 грн застави. Зважаючи на те, що за особу внесено заставу, САП звернулась до ВРП з клопотанням про відсторонення його від посади.
Раніше "Телеграф" писав, що в Україні відкрито близько дев’яти тисяч кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації. З них 2600 передано до суду.