У поліцейського начальника в Києві знайшли дивні активи: НАЗК вже взялося за нього

Читать на русском
Автор
Активами розпоряджається його сімʼя
Активами розпоряджається його сімʼя. Фото Колаж "Телеграф"

Сума активів значно більша за законний дохід

У начальника управління боротьби з наркозлочинністю Головного управління поліції у м. Києві виявили активи, отримання яких необґрунтоване. Це стало відомо під час проведення моніторингу способів життя, яке здійснювало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Йдеться про майже 3,9 млн грн. Інформує про це пресслужба НАЗК.

Зауважимо, що попри те, що агенство не вказує про кого саме йдеться, ЗМІ зʼясували, що це Олександр Дибов.

Олександр Дибов

У 2022 році його дружина, отримавши право користуватися та розпоряджатися автомобілем Dodge Durango вартістю 697 тис. грн, продала його своїй свекрусі. Але після цього фактично продовжувала ним користуватися.

У 2023 році дружина службовця на підставі довіреності від свекрухи придбала земельну ділянку площею 0,12 га у Київській області вартістю понад 3 млн грн.

Заощадження та загальні офіційні доходи працівника поліції, його матері та дружини, як встановило НАЗК, значно нижчі за вартість набутих активів.

Ба більше, у 2018 році мати посадовця також набула у власність дві квартири в Києві, хоча вона проживає в іншому місці.

Відповідно до п. 5-7 ч. 1 ст. 12 Закону НАЗК направило матеріали стосовно службовця до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів загальною вартістю 3 878 590 грн необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Раніше "Телеграф" писав, що Голосіївський районний суд міста Києва визнав винним в.о. голови Конституційного суду України Сергія Головатого у вчиненні адміністративного правопорушення та зобов’язав його сплатити штраф. Він проігнорував обов’язковий до виконання припис Національного агентства з питань запобігання корупції.