"Категорично не влаштовує": "Маніфест 42" звернувся до влади з новим зверненням

Читать на русском
Автор
"Категорично не влаштовує": "Маніфест 42" звернувся до влади з новим зверненням

Громадський рух "Маніфест 42", який збирався провести 1 лютого 2024 року акцію протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу, але відмінив її після дієвих кроків влади щодо вирішення проблеми, закликав Президента України та Уряд не допустити порушення принципів компромісу. Про це йдеться у свіжій заяві руху.

"Вимушені констатувати, що після цього Уряд подав до Верховної Ради законопроекти №10439 та №10440 про реформу БЕБ без фінального погодження та врахування зауважень, надісланих від бізнес асоціацій. Це пряме і грубе порушення принципів діалогу держави та бізнесу, про які було домовлено. Нас категорично не влаштовують ці законопроекти, свої пропозиції щодо поправок ми надішлемо народним депутатам, сподіваючись на їхню конструктивну позицію", — йдеться в повідомленні.

Крім того, "Маніфест 42" звернув увагу Президента України на необхідність посилити контроль за виконанням указу №21/2024 "Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану". Передбачений указом аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях здійснюється у спосіб, утаємничений від громадськості. "Якщо тилові силовики збираються тихенько перевірити самі себе, а потім відрапортувати про відсутність зловживань — ми сприймемо це як імітацію недоумства і виклик для рішучих дій", — говориться в заяві.

"Громадський рух "Маніфест 42" вітає перші кроки влади до започаткування діалогу з бізнесом, такі як створення Ради Сімох при Президенті, тримісячний мораторій на нові кримінальні справи проти підприємств та "маски-шоу", створення умов для звільнення з СІЗО підприємця Ігоря Мазепи. Але бізнес чекає системних змін. Закликаємо представників влади обʼєднати зусилля для їх напрацювання і не порушувати раніше узгоджені принципи співпраці", — резюмували представники руху.