Бюджетні втрати від закупівлі китайських труб держкомпанією УГВ склали $20 млн. податками — ЗМІ

Читать на русском
Автор
Бюджетні втрати від закупівлі китайських труб держкомпанією УГВ склали $20 млн. податками — ЗМІ

Vorex подала скаргу в Антимонопольний комітет (АМКУ), вказуючи на те, що замовник поставив занадто малі строки поставки

Протягом останніх двох років компанія Vorex, що постачає китайські труби в України, заробила на підрядах АТ "Укргазвидобування" майже $100 млн., не сплативши до українських бюджетів жодної копійки. Водночас, якби ці замовлення виконував український виробник, то до бюджетів усіх рівнів повернулися би з цієї суми близько $20 млн податками: ПДВ, ПДФО та податком на прибуток.

Про це пише видання "Монополіст".

"Крім всього іншого, для розрахунків по імпортним контрактам УГВ із Vorex доводиться закуповувати валюту, що тисне на курс гривні та фінансову стабільність держави", — говориться у матеріалі.

Видання нагадує, що 18 січня УГВ оголосила 4 тендери на закупівлю обсадних труб, які використовує в свердловинах під час буріння, вартістю 1,4 млрд грн. Vorex подала скаргу в Антимонопольний комітет (АМКУ), вказуючи на те, що замовник поставив занадто малі строки поставки: 90 – 120 днів. Учасник вимагав збільшити строки до 180 днів мінімум.

Минулоріч Vorex вже не виконував зазначені строки поставки УГВ, яка спробувала стягнути кошти в рахунок банківської гарантії, наданої банком "Глобус". Але Vorex заблокував її стягнення через Київський госпсуд на початку січня.

Vorex постачає державним УГВ та Оператор ГТС України труби різного асортименту китайських компаній Tianjin Pipe Corporation Limited (TPCO) та Hengyang Valin Steel Tube (HYST). На сайтах обох китайських корпорацій можна знайти новини про постачання трубної продукції в Росію. TPCO постачала низькотемпературні труби для буріння в Сибіру. А HYST постачала труби для газогону "Сила Сибіру" з РФ в Китай.