"Залужний 2024": мережею шириться новий фейк про колишнього головнокомандувача ЗСУ

Читать на русском
Автор
2216
Валерій Залужний
Валерій Залужний. Фото Колаж

Орієнтуйтеся тільки на інформацію з офіційних сторінок

Після відставки головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, у соцмережах почали поширювати рекламу фейкових сайтів "Залужний2024". Ці сайти створені анонімами та ведуть на анонімні телеграмботи, які збирають інформацію від користувачів.

Вони вимагають надіслати особисті дані, адресу або записатися у якісь організації. Про це повідомляє у Facebоok політичний діяч Антон Швець.

"Я звісно не можу говорити від імені Залужного, але я гарантую, що це не його сайти. Думаю, що у випадку, якщо (або коли) колишній главком вирішить взяти участь у якихось виборах (до речі яких?) він заявить про це особисто. З власних сторінок", — написав Антон.

Він зауважив, що ці сайти створили росіяни, вони збирають дані українських громадян. Які потім будуть використовувати у розвідувальних або диверсійних справах, дискредитації. Зараз з використанням штучного інтелекту зробити діпфейк з Залужним, який віддає наказ передати його побратимам важливу інформацію, не так вже й складно, наголосив Швець. Він закликає громадян не вестись на провокації, а тим паче не поширювати сумнівну інформацію.

"Не реєструйтеся на таких сайтах, ви передаєте інформацію ворогу. Орієнтуйтеся тільки на офіційні сторінки (у Залужного щонайменше є офіційна телега, мабуть, і щось ще є)", — написав Антон.

Він додав, що про будь-які свої дії, позиції, відношення і все таке інше Залужний скаже з власних сторінок, а не з анонімних сайтів. Все інше з високою ймовірністю російська провокація.

Також у своєму пості Швець звернувся до СБУ, з проханням діяти, адже сайти вже працюють другу добу. І затягувати ситуацію не можна. Усі докази, скріншоти тощо Антон зголосився передати лише правоохоронним органам, щоб не поширювати фейк у мережу ще більше.

Раніше "Телеграф" писав, що у Києві відкрився рекрутинговий центр "Вовків Да Вінчі".