ТЦК можуть бути присутні на пунктах пропуску
Під час воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років виїжджати за кордон заборонено. Однак є певні категорії українців, які можуть законно перетнути межі держави.
На прикордонних пунктах пропуску в Україні повістки не видають, проте на місці можуть перебувати працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі "Радіо Свобода".
За словами представника ДПСУ, масова або прихована видача повісток на пунктах пропуску не відбувається.
"В окремих пунктах пропуску, в окремі години можуть бути присутні представники територіальних центрів комплектування, але вони не беруть участі в заходах прикордонного контролю. Вони там перебувають для того, щоб допомогти прикордонникам у разі, якщо у нас виникають якісь питання щодо документів або інформації стосовно людей, які перетинають", — зазначає речник.
Проте якщо людина, яка перетинає кордон, перебуває в розшуку, прикордонники мають право звернутися до поліції. В такому випадку правоохоронці можуть передати громадянина до ТЦК для подальших дій.
Нагадуємо, хто з чоловіків може законно перетинати державний кордон. Таке право мають:
- особи, заброньовані на період мобілізації (у відрядження);
- люди, яких визнали непридатним до служби за станом здоров'я;
- батьки трьох і більше дітей віком до 18 років;
- особи, які самостійно виховують дитину;
- чоловіки, які мають дитину віком до 18 років і дружина, яких проходить військову службу.
Також є особливі категорії українців, які можуть виїжджати за кордон:
- особи з інвалідністю;
- особи, які супроводжує осіб з інвалідністю або дітей з інвалідністю;
- доглядальники чи опікуни, які супроводжують хворого на лікування за кордон;
- водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів, гуманітарної допомоги або здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
- працівники залізничного транспорту, морської та авіаційної галузей.
Особам, які планують виїхати за кордон, рекомендується попередньо перевірити свої дані у ТЦК та СП та переконатися, що всі необхідні відомості внесені у військово-обліковий документ.
Раніше "Телеграф" писав, що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни. Все залежить від обставин порушення.