ТЦК дозволили мобілізувати працівників критичних підприємств? У ЗСУ вже відреагували
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 4851
ТЦК діє у межах чинного законодавства
Бронювання працівників критичних підприємств не захищає їх на 100% від мобілізації, адже тепер Територіальні центри комплектування (ТЦК) можуть призивати і їх. Водночас у ЗСУ вже розповіли певний нюанс.
Як повідомив нардеп Олександр Федієнко, він звернувся до Міноборони України задля пояснення випадку мобілізації заброньованого працівника критичного підприємства.
Що кажуть у ЗСУ
У Сухопутних військах ЗСУ пояснили, що бронювання, які були оформлені без використання порталу "Дія", не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично. Тобто в базі, якою користуються ТЦК для мобілізації, людина може не мати статус заброньованого, без оновлення цих даних.
Зазначається, що підприємства, які бронюють особу, мають своєчасно надати у ТЦК це повідомленні і проконтролювати підтвердження статусу у Дії.
"Без наявності повідомлення про бронювання ТЦК та СП немає підстав для внесення даних про бронювання в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів", — пишуть у ЗСУ.
Тому за відсутності інформації в Єдиному державному реєстрі призовників про бронювання підприємство має звернутись до ТЦК задля його підтвердження, інакше людина може отримати повістку.
Що передувало цьому
Після мобілізації заброньованого співробітника критичного підприємства Федієнко звернувся до Міноборони, щоб отримати пояснення. Він зазначив, що ТЦК, за словами міністерства, працює у рамках чинного законодавства.
"Тобто тепер можна анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства, навіть не звернувши увагу, що він був заброньований. Ви можете поставити зарплату хоч сто тисяч, але ви не зможете убезпечити вашого працівника від подальшої мобілізації", — писав нардеп.
Зазначається, що Миколаївський обласний центр комплектування та соціальної підтримки, який мобілізував заброньованого працівника, діє в межах чинного законодавства.
"Посадовими особами, які здійснювали анулювання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, не було враховано факт бронювання вказаних працівників за підприємством, яке було визнано критично важливим, а не виконавцем мобілізаційного завдання", — йдеться у документні.
Тобто ТЦК може анулювати бронювання працівників будь-якого критичного підприємства, особливо, якщо воно не виконує мобілізаційне завдання. При цьому є можливість через суд оскаржити це рішення, але це займе певну кількість часу, за яку людина вже може бути на навчанні чи службі.
"Проблематика всієї цієї історії у тому, що тепер таку людину демобілізувати неможливо. Підприємство втрачає критично важливого працівника. А вся система бронювання довіру від підприємств, які в межах чинного законодавства бронюють критично важливих працівників", — додає нардеп.
Раніше "Телеграф" розповідав, кого звільнять від служби в ЗСУ у січні.