Підвищення буде: у Раді розповіли, як зростуть тарифи на електрику у 2024-му

Читать на русском
Автор
14143
Pixabay

Уряд допоможе деяким категоріям населення

Тариф на електроенергію для населення в Україні може бути підвищено вдвічі. Він буде складати трохи менше ніж 6 гривень.

Про це інтерв'ю "Телеграфу" розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк. Водночас він підкреслив, що важливо залишити субсидіювання для тих категорій осіб, які не мають можливості сплачувати таку ціну.

"Держава разом з нашими партнерами мають у такому випадку підставити плече людям! Але ми маємо розуміти, що держава не може дотувати всіх без виключення", — зазначив Нагорняк.

Він також додав, що лібералізація тарифів дасть двом державним компаніям можливість перестати дотувати населення і за рік акумулювати кошти для початку добудови 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС. А "Укргідроенерго" зможе почати будівництво Канівської ГАЕС потужністю 1000 МВт, вартість якої оцінюється в 1,2 млрд доларів США.

Як відомо, наразі тариф на електроенергію для населення складає 2 гривні 64 копійки. Водночас ринкова ціна на електрику сягає від 5 до 6 гривень за кіловат-годину, і це без врахування тарифу на диспетчеризацію та доставку.

Детальніше про ситуацію в енергетиці та неминучість зростання тарифів на електроенергію читайте в повній версії інтерв'ю з Сергієм Нагорняком: Тарифи на електрику зростуть вдвічі вже цього року, а блекаутів вдалось уникнути з однієї причини, — нардеп.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" повідомляв, що з 29 січня в Україні боржникам почали відключати електроенергію. Це відбулося з огляду на скасування Кабінетом міністрів мораторію на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню.