США готуються до тривалої війни з єменськими хуситами: подробиці

Читать на русском
Автор
Колаж "Телеграф" Новина оновлена 22 січня 2024, 15:16

Обговорюють варіанти щодо подальших дій

В США почали розробляти плани щодо тривалої військової кампанії проти хуситів в Ємені після того, як 10 днів ударів не змогли зупинити напади угруповання на іноземні судна в Червоному морі. Це викликало занепокоєння деяких чиновників щодо того, що безстрокова операція може зірвати крихку спустошену війною країну і втягнути Вашингтон в інший конфлікт.

Про це повідомляє The Washington Post. За їх даними, Білий дім, у середу 17 січня, зібрав високопоставлених чиновників, щоб обговорити варіанти подальших дій адміністрації у відповідь на дії підтримуваного Іраном руху.

Хусити розглядають свою кампанію, що включає понад 30 ракетних і безпілотних атак на комерційні та морські судна з листопада, як засіб тиску на Ізраїль.

Відповідь США, що швидко розширюється, також ризикує втягнути Байдена в ще одну нестабільну кампанію в регіоні, який уже не раз підводив американських військових, що може підірвати його спробу переорієнтувати зовнішню політику США на Росію і Китай.

У виданні стверджується, що представники адміністрації, які говорили на умовах анонімності, описали свою стратегію в Ємені як спробу підірвати високопоставлений військовий потенціал хуситів, щоб обмежити їхню здатність здійснювати напади на судна в Червоному морі та Аденській затоці або, щонайменше, забезпечити достатній стримувальний чинник, щоб судноплавні компанії, які уникають ризику, відновили відправку суден водними шляхами регіону.

"Ми чітко уявляємо собі, хто такі хусити, і який їхній світогляд. Тому ми не впевнені, що вони негайно припинять свої дії, але ми, безумовно, намагаємося послабити та знищити їхній потенціал", — сказав високопоставлений американський чиновник про угруповання, яке адміністрація Байдена цього тижня занесла до списку терористичних організацій.

Раніше "Телеграф" розповідав про удар Ірану по консульству США в Іраку та чому це перелякало світ.