В США хочуть проголосувати за "план Б" щодо допомоги Україні: що це означає

Читать на русском
Автор
2127
Сенат США і Чак Шумер
Сенат США і Чак Шумер. Фото Колаж "Телеграф"

Очікується, що закон буде прийнятий без реформи прикордонної безпеки

Лідер сенатської більшості Конгресу США Чак Шумер планує вилучити двопартійну угоду про безпеку кордонів із законопроєкту про надзвичайні оборонні витрати і винести на розгляд Сенату 7 лютого лише розгляд пакета фінансування України, Ізраїлю, Тайваню, а також гуманітарної допомоги Україні і Сектору Гази.

Про це повідомляє The HILL. У статті йдеться, що сенатори очікують, що закон буде прийнятий без реформи прикордонної безпеки, яка була різко відкинута більшістю республіканців Сенату.

Чак Шумер, як зазначає видання, все ще планує провести процедурне голосування щодо розгляду пакета фінансування України та Ізраїлю, який включає реформування прикордонної безпеки. Таким чином, він може дати деяким колегам-демократам шанс проголосувати за нього і стверджувати під час передвиборчої кампанії, що вони намагалися вирішити кризу на кордоні. Але очікується, що республіканці заблокують цей пакет – і тоді, за словами Шумера, він перейде до "плану Б".

"Шумер повідомив демократам Сенату, що планує поставити на голосування узгоджену додаткову поправку без пункту про безпеку кордону після очікуваного провального голосування в 7 лютого. Минулого тижня Шумер сказав членам своєї фракції і Білому дому, що якщо республіканці зірвуть двопартійну угоду про кордон і додаткову угоду, він підготував план, як використати пропозицію про перегляд, щоб змусити республіканців проголосувати за додаткову угоду без прикордонних реформ", – повідомив виданню помічник сенатора-демократа.

Очікується, що за цей законопроєкт проголосує достатня кількість республіканців. Для цього потрібно 60 голосів. Якщо цей зрежисований план провалиться, то республіканці в Сенаті потенційно можуть проголосувати двічі за один день, щоб заблокувати оборонний законопроєкт, що помічник демократа назвав "незручною перспективою".

Блогер Роман Шрайк, який має свій блог в Телеграм прокоментував цю статтю.

Він пише, що спочатку на голосування в Сенаті буде поставлено пакет, узгоджений двопартійною переговорною групою – угода за кордоном плюс допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Шрайка, для його проходження потрібно 60 голосів (у Сенаті 51 демократ та 49 республіканців).

"Судячи з настроїв республіканців, це голосування вони провалять", — написав Шрайк.

Блогер пише, що відразу після цього може бути винесено той же текст за вирахуванням угоди по кордону. Тобто допомога Україні, Ізраїлю та Тайваню, як спочатку й передбачалося. Адже вчора, як написав Роман, лідери республіканців говорили, що пакет треба розділяти.

Шрайк пише, що начебто шанси на те, щоб під цей варіант знайшлося 60 голосів, є, але не впевнений, що буде у Палаті представників.

Раніше "Телеграф" писав, що виконавча директорка та членкиня правління Центру протидії корупції пояснила, що робити, якщо американці не проголосують за допомогу для України.