Не тільки проблеми з двигуном: що буде з вашим автомобілем, якщо забути замінити паливний фільтр

Читать на русском
Автор
Паливний фільтр треба обслуговувати вчасно Новина оновлена 22 травня 2024, 10:52
Паливний фільтр треба обслуговувати вчасно. Фото https://automoto.ua/

Старий паливний фільтр може призвести до серйозних проблем

Паливний фільтр – життєво важливий компонент у системі подачі пального, особливо у сучасного автомобіля. Його основна функція – захистити двигун від потрапляння в нього забруднень, таких як пил, іржа, а також частинки відкладень, які можуть опинитися у паливі.

У міру експлуатації автомобіля фільтр поступово забивається, що знижує його ефективність і може призвести до серйозних проблем із двигуном. Забитий фільтр, прямо чи опосередковано, впливає на водія, автомобіль і довкілля.

Що буде, якщо паливний фільтр засмітився

Засмічення паливного фільтра може мати серйозні наслідки для роботи двигуна і безпеки на дорозі. По-перше, це може призвести до недостатньої подачі палива, що спричинить збої в роботі двигуна, різкі стрибки обертів, а в деяких випадках і його зупинку. Тобто, ви просто будете глухнути чи їхати ривками.

По-друге, через недостатню подачу пального двигун може почати перегріватися, а це з часом призведе до пошкодження його елементів і зниження терміну служби. Нарешті, засмічення фільтра може спричинити витік пального, що створить небезпеку займання та аварії.

Як часто потрібно міняти паливний фільтр

Частота заміни паливного фільтра залежить від багатьох факторів, таких як марка та модель автомобіля, умови експлуатації, якість палива тощо. Однак у середньому рекомендується змінювати паливний фільтр кожні 20 000 км для бензинових двигунів і 40 000 км для дизельних. Проте, у деяких випадках може знадобитися більш часта заміна, особливо якщо ви їздите в умовах підвищеної забрудненості або використовуєте низькоякісне пальне.

Раніше "Телеграф" писав про три найнадійніші двигуни. Що цікаво, всі вони старші за роки.