Ви могли і не знати: з’їхати просто на узбіччя на трасі тепер не можна, за це загрожує штраф

Читать на русском
Автор
12286
Міжміська траса
Міжміська траса. Фото Freepik

Відтепер заборонено зупинятися поза спеціально позначеними місцями, а за порушення передбачені суттєві штрафи

Ще в жовтні 2023 року були внесені зміни в Правила дорожнього руху, які регулюють порядок зупинки та стоянки транспортних засобів на автомагістралях і дорогах для автомобілів. Ці нововведення супроводжуються і посиленням відповідальності та новими штрафами для порушників.

Дотримання правил зупинки та стоянки на автомагістралях та дорогах для автомобілів є надзвичайно важливим для убезпечення всіх учасників дорожнього руху. Неправильна зупинка або стоянка становить серйозну небезпеку, особливо на високошвидкісних дорогах, де будь-яка перешкода може стати причиною аварій.

Відповідно до оновлень, на автомагістралях і дорогах для автомобілів заборонено зупинятися, якщо немає спеціальних знаків для місць стоянки. Зокрема, забороняється зупинка на дорогах, якщо там немає знаків 5.42.1 — "Місце для стоянки", 5.42.2 — "Місце для стоянки поблизу зупинок маршрутних транспортних засобів", 5.42.3 — Місце для стоянки вантажного автомобіля, фургонів тощо, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження, 5.43 "Зона стоянки" або 6.15 — "Місце відпочинку".

Штрафні санкції за порушення

Для забезпечення виконання нових правил були посилені штрафні санкції. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, передбачені такі штрафи за порушення правил зупинки та стоянки:

  • Недотримання правил зупинки та стоянки – штраф у розмірі 340 гривень.
  • Порушення правил, що створює перешкоди або загрозу для безпеки руху – штраф у розмірі 680 гривень.
  • Паркування на місцях для водіїв з інвалідністю без належних підстав – штраф від 1020 до 1700 гривень.

Ці штрафи мають на меті не тільки покарання порушників, але й превентивний ефект, спонукаючи водіїв дотримуватися правил і знижуючи ризик виникнення небезпечних ситуацій на дорогах.

Раніше "Телеграф" писав про штраф за невідповідне тонування скла. В Україні діють певні вимоги до світлопропускної здатності скла, яких обов'язково треба дотримуватися.