Краще на дорогу не виїжджати? Що робити водіям, які вже на літній гумі
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Дехто поспішив, не очікуючи, що морози повернуться
Після весняного тепла в кінці березня на початок квітня повернулася зима – більшість областей України опинилися під снігом, а дороги вкрилися льодом. Втім, деякі водії уже встигли замінити зимову гуму на літню.
У такій ситуації залишається одне — утриматися від поїздок на автомобілі з літньою гумою в період заморозків. Найкраще рішення — просто не виїжджати на дороги до потепління, адже під час ожеледиці надзвичайно високий рівень небезпеки, особливо якщо авто на літній гумі.
У таких погодних умовах літня гума не забезпечує достатнього зчеплення з дорогою, що суттєво підвищує ризик аварійних ситуацій. Якщо є можливість, краще скористатися громадським транспортом або таксі.
Для тих, хто все ж змушений керувати автомобілем, варто дотримуватися кількох важливих правил:
- знизити швидкість руху;
- збільшити дистанцію між автомобілями;
- уникати різких маневрів та гальмувань;
- особливу увагу приділяти ділянкам у тіні, де довше зберігається лід.
За прогнозами синоптиків, стабільне потепління очікується лише з 13-14 квітня, коли температура повітря вночі залишатиметься вище нуля.
Щодо сезонної заміни шин, то спеціалісти рекомендують переходити на літню гуму, коли середньодобова температура стабільно тримається вище +7 градусів. Зазвичай це відбувається в середині квітня, але погода часто вносить свої корективи, як бачимо цього року.
Раніше "Телеграф" також писав, коли переходити на літню гуму та скільки це коштує у Києві. У Києві "перевзути" автівку можна на різний гаманець.