Міністерство ветеранів потрібно перезапустити "з нуля" — Юрій Гудименко

Читать на русском
Автор
Facebook

Бездіяльність і неефективна державна політика призвели до кризової ситуації в питаннях захисту та соціальної адаптації ветеранів, тому рішення про відставку міністерки Юлії Лапутіної вже навіть "перезріло" у своїй нагальності. Тепер важливим викликом є перезапуск діяльності не тільки профільного міністерства, але й системи в цілому.

Про це молодший сержант ЗСУ у відставці та голова ГО "Українське об’єднання "Мрія" Юрій Гудименко розповів в інтерв’ю РБК.

"Три роки під керівництвом Лапутіної можна вважати втраченими для ветеранської політики. Це стало очевидно ще під час початку повномасштабного вторгнення. Тоді було зрозуміло, що Міністерство банально не справляється з тим, що реальність почала змінюватися. У нас в країні досі працює радянська логіка: ветерани є, але не варто їх "підсвічувати". Вся система побудована на "пільгах", тобто держава сама створила передумови для корупційних ризиків і відчуття приниження ветеранів. Зараз на фронті приблизно мільйона захисників, і ця кількість постійно збільшується. Жодна держава, тим більше наша, з діркою в бюджеті, розрухою, крахом економіки, розбомбленими будівлями, окупованими територіями, не може собі дозволити пільги на півтора мільйона людей", — коментує Юрій Гудименко.

За словами військового, відставка Юлії Лапутіної спричинена тривалою бездіяльністю Міністерства ветеранів, про що неодноразово наголошувала ветеранська спільнота.

"Юлія Лапутіна — хороша людина, але не підходила на посаду міністра такого глобального напряму. Адже зміни у ветеранській політиці необхідно "вигризати" з парламенту, Кабінету Міністрів, Офісу Президента. І найважливіше — бути готовим створити нову систему, оскільки стара недієздатна. Ми не можемо допустити, щоби сотні тисяч захисників почувалися використаними, обмеженими у можливості повернутися назад у суспільство. У багатьох країнах подібна практика означала, що ветерани ставали не силою захисту, а тією, що розхитує державу зсередини. Вся історія з Мінветом має перезапуститися "з нуля". При Юлії Лапутіній 40% штату міністерства не заповнені, а решта обіймають посади виконуючих обов'язків. З одного боку, немає кому працювати, з іншого — новому міністру буде легше зібрати свою команду для якісних змін", — підкреслив Юрій Гудименко.