"Від кого захищати Україну?": після скандалу в Космачі до людей приїхали військові, розмова вийшла напруженою

Читать на русском
Автор
3341
"Від кого захищати Україну?": після скандалу в Космачі до людей приїхали військові, розмова вийшла напруженою Новина оновлена 09 лютого 2024, 15:13

Люди досить експресивно доводили свою позицію

У селищі Космач (Івано-Франківська область) військові провели бесіду з місцевими жителями, які перекривали дорогу, щоб не пропустити нібито машини з ТЦК та побили жінку з дитиною. Розмова виявилася напруженою.

Про це повідомляє кореспондент "Телеграфа" Ян Доброносов. Він побував на цій зустрічі і записав відео звідти.

Як можна побачити на кадрах з місця подій, мешканці Космача обурені мобілізацією та досить експресивно доводили свою позицію до співробітників ТЦК. Зокрема, вони обурені: "неконституційними указами" тим, що на війні не воюють депутати, а також тим, що в Україні не оголошено війну, а вони у зв’язку з цим "не знають від кого захищати країну".

"У нас оголошено війну в Україні? Відбиття агресії від кого? Від вас самих? Ми не розуміємо, від кого. Чому людей забирають? Ось такі куркулі, які мають досвід військовий — туди (на фронт — Ред.), а ми за вами… Що ви людей дурите? Наскільки за законом може вводитися воєнний стан? На 30 днів чи на 90? А скільки його продовжили?", — кажуть місцеві жителі.

У відповідь на це військові вказали громадянам, що в Україні зараз запроваджено правовий режим воєнного стану.

"Він запроваджується у разі потреби відбиття агресії, що зараз і здійснюється", — каже представник військових.

Раніше "Телеграф" писав, що 6 лютого в селі Космач Івано-Франківської області сотні жінок перекрили дорогу, дізнавшись новину про нібито прибуття до їхнього населеного пункту працівників ТЦК та СП. Між громадянами сталися зіткнення, внаслідок чого постраждали троє людей, серед яких 6-річна дитина. За цим фактом поліція розпочала кримінальне провадження.

Також ми повідомляли, що після зіткнень у Космачі поліцейські нестимуть посилений варіант служби у громадах Івано-Франківської області.