Попереджали чи лякали? Українці гаряче сперечаються через відсутність блекаутів взимку
- Автор
- Дата публікації
- Автор
![Холодна пора була більш комфортна, ніж минулого року](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/0/06/71d1057b-8926b8a0d7acf50d5cf4b07b07784060.jpg?v=4822_1)
У перший день весни користувачі соцмереж вирішили з’ясувати, чи правильно було готувати народ до найгіршого
Закінчилась друга зима повномасштабної війни з Росією, яка пройшла без масштабних блекаутів та вимкнень світла по графіку. Проте деякі користувачі соцмереж порушили питання стосовно того, чи потрібно було лякати українців, бо це ж деморалізує народ, а цього під час бойових дій не можна допускати.
Журналістка та письменниця Наталiя Бушковська у своєму акаунті в Facebook опублікувала допис на цю тему, в якому зазначила, що моральний стан у тилу вкрай важливий. Вона звинуватила тих, хто розганяв наративи про важку зиму, у тому, що їх насправді цікавлять не люди, а хайп.
"Що ж ви такі тугі, що ніяк не зрозумієте, що моральний стан людей в час геноцидної війни не менш важливий, ніж дрони. Дрони можна склепати на кухні, купити, конфіскувати навіть. А от втоптаних в землю людей витягти звідти дуже складно. Але ви продовжуєте це робити. Бо вас насправді цікавлять не люди, а хайп", ― написала Бушковська.
Дехто погодився з думкою журналістки. Проте деякі користувачі зазначили, що підготовка до зими зайвою не була, та й до того ж є декілька причин, чому не було масштабних блекаутів.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/b/7e/fbaa02c5-262fc94f7218c856934c46a4c361a7eb.png?v=4570_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/76/669f037c-5b0f3976ab88b052dd71cea4a887d767.png?v=4590_1)
Іншої думки морпіх Іван Костенко. Він нагадав у соцмережах, що не всі пережили цю зиму та що це не остання воєнна зима.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/3/83/456227c5-5384635ce5146fc0632d29861e9a3833.png?v=4816_1)
Більшість користувачів дякують за весну захисникам України. Серед них і письменниця Оксана Зененко. Вона у Facebook подякувала ЗСУ за те, що у нас настав березень, а не "март".
Нагадаємо, що минулого року влада попереджала українців, що зима 2023/24 буде такою ж важкою, як і попередня. В Міненерго радили закупити генератори та павербанки. Експерти до останнього не виключали, що можуть бути застосовані графіки відключення світла.
Раніше "Телеграф" писав, що екснардеп Віталій Чепінога проанализував ситуацію в Україні. Він вважає, що ця весна буде особливо важливою для нас.