Як отримати відстрочку від мобілізації: юристка розповіла, що треба зробити

Читать на русском
Автор
1564
ВЛК Новина оновлена 20 березня 2024, 02:22
ВЛК. Фото Колаж "Телеграф"

На що варто звернути увагу

В Україні триває війна та загальна мобілізація. Тому повідомлення про наявність підстав для відстрочки є частиною оновлення даних в ТЦК і СП. Але бувають і випадки, коли попри це люди захищають Батьківщину. Тож право на відстрочку – це право, однак його необхідно реалізувати.

Про це сказала юристка Діана Тернова у коментарі "РБК Україна". За її словами, спершу потрібно написати заяву на оформлення відстрочки.

До цього питання потрібно підходити відповідально, коротко викласти обставини та з посиланням на Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" попросити надати відстрочку. Потім треба додати необхідні документи, пройти ВЛК та чекати на відповідь стосовно надання відстрочки.

Правозахисниця радить:

  • Написати обґрунтовану заяву;
  • Зібрати та завірити нотаріально всі необхідні документи, які підтверджують право на отримання відстрочки;
  • Зареєструвати заяву з документами в ТЦК та СП;
  • Не проходити ВЛК, поки не зареєструєте заяву з документами.

"Зверніть увагу, що отримати відстрочку можна тільки на підставі військово-облікового документа. Такими документами зараз є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Тобто, скажімо, якщо вам вже 36 років, а ви досі маєте приписне або стару довідку з військкомату, то поки не оновите цей документ, ви не зможете отримати відстрочку", – наголошує вона.

У випадку відмови у наданні відстрочки обов'язково вказується причина. Як зауважує Тернова, якщо ви з нею не згодні, то можете оскаржити рішення в судовому порядку.

Раніше "Телеграф" писав, чи законне вручення повісток у громадському транспорті. У ТЦК дали чітку відповідь.