Тримали на холоді: в "Асканії-Нова" через росіян практично вимер один вид тварин

Читать на русском
Автор
У заповіднику загинули майже всі кафрські буйволи Новина оновлена 02 травня 2024, 14:58
У заповіднику загинули майже всі кафрські буйволи. Фото livejournal.com

Недбале ставлення окупантів призвело до трагедії

У заповіднику "Асканія-Нова" втрачено практично всю колекцію кафрського буйвола. Це відбувається через недбалість окупаційної "влади".

Про це сказав директор біосферного заповідника "Асканія-Нова" Віктор Шаповал в ефірі "Вгору". За його словами, майже всі кафрські буйволи загинули через переохолодження.

Цей вид тварин є теплолюбним, проте його у холоди утримували на відкритому просторі. Таке недбале ставлення окупаційної адміністрації заповідника призвело до смерті цих тварин. Крім того, загинула значна кількість сайгаків.

"Логіка дії окупаційної адміністрації дуже проста: на поверхню виносити те, що постає в більш-менш нормальному світлі й замовчувати про будь-які проблеми", — сказав Шаповал.

Він наголосив, що необхідно оцінювати ситуацію, а також говорити про те, що в "Асканії-Нова" складна ситуація. Заповідник досі існує завдяки тим ресурсам, які були створені ще до повномасштабного вторгнення.

Довідка: Кафрський або Африканський буйвол – це один із найбільших сучасних бугаїв. Вага може досягати однієї тонни. Ця тварина є сильною і витривалою.

На фото – кафрські буйволи. Вікіпедія

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що через війну, яку на території України влаштували російські окупанти, можуть повністю зникнути чорноморські дельфіни. Військові дії вже призвели до масового вимирання дельфінів та морських свиней.