Перші години закону про мобілізацію: як столичні військкомати та ЦНАПи впоралися з натовпами та чи були вони взагалі
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 8739
![Мобілізація](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/5/4a/a5bdff03-6cad5798ff0961a09f4b2207ce71d4a5.jpg?v=5661_1)
Подекуди ажіотаж тримається з самого ранку
Обговорюваний протягом тривалого часу закон про мобілізацію офіційно набрав чинності 18 травня, в суботу. Проте, ще до фактичної дати люди масово кинулися оновлювати персональні дані, створюючи неабиякі черги. Серед натовпу були присутні навіть жінки, які підтримували своїх чоловіків.
"Телеграф" вирішив перевірити обстановку біля військкоматів у перші години дії нового закону.
Сьогодні біля деяких районних ТЦК також було, м'яко кажучи, людно. Так, черги під ТЦК у Деснянському районі столиці зранку 18 травня виглядали так.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/0/17/51750dca-6ef1b802c0d92e69a4a04f1f08fe3170.png?v=9000_1)
![Черги з людей мобілізаційного віку](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/e/f8/07c98ee1-fcb5795581e34761eaa098531dc85f8e.png?v=9000_1)
Як кажуть самі чоловіки, у суботу деякі кабінети не працюють. А найбільші черги, мабуть, будуть з понеділка.
Так, у Святошинському районі місцевий ТЦК сьогодні зачинений, хоча навіть до того як Кабмін вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію, тут стабільно зберігалися великі черги.
![Ранішні фото з Google Maps за період повномасштабної війни](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/0/ed/ef3719b8-ee49f52aedbf80533ce657e1c6aa8ed0.png?v=9002_1)
Оскільки на допомогу військовим прийшли столичні ЦНАПи, де також можна оновити свої облікові дані, черги сьогодні спостерігалися й там. На цей момент до системи під'єднано вже понад 300 операторів.
![Святошинський ЦНАП 18 травня 2024 року](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/2/99/0a30dddb-6044459d9ebdfb595cf25eb395a3f992.png?v=9003_1)
Хоча ажіотаж тримається з самого ранку, атмосфера в чергах цілком спокійна. Більшість чоловіків прийшли цілком свідомо, адже того вимагає/вимагатиме закон. Хтось завітав саме до ЦНАПу, бо в ТЦК були ще більші черги, а хтось, бо найближчі до них військкомати сьогодні не працюють.
В іншому ТЦК у Святошинському районі — сьогодні робочий день. Але черг немає.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/5/82/8b407a6c-e6eb7ba9cdcaa0cce494908617dfc825.png?v=9002_1)
Як говорять працівники ТЦК в розмові з "Телеграфом", зазвичай тут більш людно, тому нема чого боятися.
Як розповідав "Телеграф" раніше, зміни у військовому обліку стосуватимуться не лише чоловіків, а й деяких категорій жінок.