День "Ч" вже завтра. Що відбувається у ТЦК Києва напередодні 18 травня (фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2466
![В столиці – ажіотаж біля центрів комплектації](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/2/68/146e96bf-a23fbfeedb7e798358d500cca07be682.jpg?v=8057_1)
Зранку у районні військкомати — черги з військовозобов'язаних, від завтра підстрахувати військових готові будуть ЦНАПи
У Києві напередодні "Дня Ч", тобто 18 травня, коли вступить у силу новий закон про мобілізацію, у районні Територіальні центри комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП) спостерігаються великі черги з людей мобілізаційного віку, повідомляє журналіст "Телеграфу".
Раніше стало відомо, що через підвищений ажіотаж від завтра столичні Центри з надання адмінпослуг (ЦНАП) прийматимуть військовозобов’язаних для оновлення даних. У Києві до системи підключили вже 300 адміністраторів.
![Черга біля одного зі столичних ТЦК та СП](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/6/97/cf01aac3-857b18d60de5964ccac21524d9fc6976.jpg?v=7813_1)
"Завтра з 9 до 18 години всі ЦНАПи міста Київ готові приймати військовозобов'язаних для того, щоб вони могли оновити свої дані. Якщо система певним чином не буде пропускати за якихось причин, тоді будемо з'ясовувати і вирішувати питання, куди звернутися. Ми всі підключені, у місті Києві підключено майже 300 адміністраторів ЦНАПів", — повідомила директорка департаменту Центру з надання адмінпослуг у Києві Наталія Шамрай в етері одного з телеканалів.
![Біля ТЦК зранку сьогодні - ажіотаж](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/e/c0/7c230842-ba39035f4df84485c7d4aaf3081bbc0e.jpg?v=7850_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/5e/58e490b4-d00a8f4c7b7282c4ed4e7e7d3eb3e5ef.jpg?v=7876_1)
За її словами, військовозобов'язані для уточнення військово-облікових даних повинні мати при собі документи, які посвідчують особу, військовий квиток або приписне посвідчення.
Як дізнався "Телеграф" у людей з черги до одного з районних ТЦК і СП, дехто "прийшов оновити свої дані цілком свідомо — бо того вимагає/вимагатиме закон, а у нас війна, від якої ніхто не сховається, адже служити прийдеться всім рано чи пізно".
![В чергах і поряд стоять також дівчата та жінки](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/4/6c/25df52d4-454699a6197c5de6de81d239bb7116c4.jpg?v=7893_1)
![Поліція також чергує поряд](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/e/07/a522b5a7-cd53d5717db5208fb8244291d2ca807e.jpg?v=7929_1)
Дехто, схоже, прийшов оновлювати дані по повістці, "щоб не було проблем завтра, коли, як очікується, по місту посиляться перевірки".
Інколи в чергах можна помітити навіть дівчат і жінок, які або приходять підтримати своїх чоловіків, або теж стають на військовий облік у ТЦК.
![Військовозобов'язані біля ТЦК та СП](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/e/6a/2002f0be-3166903cf4fb695cb59a3cb154a946ae.jpg?v=7959_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/0f/ee74a06e-df6e9393cff0d1ba71ea9ff8dc6330f8.jpg?v=7976_1)
Щоб уникнути провокацій біля ТЦК через велику кількість людей у чергах, поблизу військкоматів чергують наряди поліції.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/ee/e9b71280-7282e6871282289d909db64282d16ee9.jpg?v=8018_1)
Разом із тим, за даними джерел "Телеграфу" у правоохоронних органах, у військових і правоохоронців є певний план по кількості набору до армії після 18 травня. Але точна кількість мобілізованих — держтаємниця з огляду на безпекові моменти та чутливість теми.
Офіційно ні військові, ні поліція даних щодо поточної кількості мобілізованих і планів поповнення ЗСУ не надають. Відповідні запити "Телеграфу" на момент публікації залишилися без відповідей.
Зазначимо, згідно з постановою Кабміну №147 від 9 лютого 2024 року, ТЦК та СП дозволили працювати цілодобово.
Як повідомлялось, Верховна Рада 11 квітня 2024 року ухвалила новий закон про мобілізацію, тим самим запустивши старт не лише кампанії з власне мобілізації, а й змінивши правила військового обліку в Україні. Вже у суботу, 18 травня, ці правила стануть легальними.
Також "Телеграф" писав, що з 18 травня розширюватимуться повноваження співробітників поліції. Тепер вони зможуть перевіряти не лише паспорт та інші документи, що ідентифікують особу, а й військово-облікові. Також за зверненням територіальних центрів комплектації, органів СБУ або розвідувальних органів поліція братиме участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК.