Підземелля, тортури і привиди: що приховує замок Острозьких у Дубні (фото, відео)

Читать на русском
Автор
Дубенський замок вдень
Дубенський замок вдень. Фото nibu.kyiv.ua

Підземні ходи, скарби, знаряддя тортур і легенди про привидів. Місто Дубно запрошує — якщо наважитесь

У самому серці міста Дубно на Рівненщині височіє замок, який століттями зберігає свої таємниці. Мури Дубенського замку не здригнулись ні від татарських шабель, ні від шведських гармат. Територію охороняли 73 гармати та природна перепона — заплави річки Ікви. Замок не лише встояв, а й став частиною української культурної пам’яті — нині тут працює музей, який є одним із семи чудес України.

Замок князів Острозьких — не просто фортеця. Це місце, де реальність переплітається з легендами. Кажуть, підземні ходи тягнуться під усім містом, і вночі там чути кроки тих, кого замуровували живцем. Подейкують, що тут бачили силуети в чорному, що зникають у стінах.

Дубенський замок - замуровані в підземеллі
Замок в Дубні активно підтримує легенди/ Фото: Mykyta Ant

Знаряддя тортур в підземеллі замку

Можливо, цьому сприяє одна із виставок у склепах замку — "Історія тортур та покарань". Тут зібрані дев’ять знарядь тортур. Диба, крісло Мойсея, колесування, паля, на яку насаджували злочинців… Усе — справжні експонати, зібрані з різних куточків Європи. Тут не треба сильної фантазії, щоб уявити, як звучав останній крик.

Виставка знарядь тортур в Дубні
Виставка знарядь тортур/ Фото: Mykyta Ant
Стілець Моїсея в Дубні
Немає меж людській жорстокості/ Фото: Mykyta Ant

Скарби Дубенського замку

Старі перекази твердять, що князі Острозькі ховали не тільки бранців в підземеллях, а й незліченні багатства в таємних кімнатах. Скарбів ніхто не бачив. Кажуть — двері відкриються лише тим, в чиїх жилах тече їхня кров. Усі інше отримують прокляття.

Дубенський замок: як доїхати та ціни 2025 року

Дубенський замок наразі працює як музей — з колекціями ікон, зброї, посуду, монет, а не тільки знарядь тортур.

Вартість квитків:

  • дорослий квиток — 120 грн,
  • пільговий — 80 грн,
  • екскурсія для групи — від 300 грн.

Орендувати можна й зали: тронну, мисливську, презентаційну тощо — від 1000 грн за годину. Професійна фотосесія — від 600 грн.

Дістатись до міста Дубно можна з Києва за 5,5 годин або ж зі Львова в середньому за 2 години потягом. З вокзалу до замку їдуть маршрутки №1, 11, 15, 17. Автомобілістам варто знати, що біля Дубна проходить міжнародна автомагістраль Київ-Чоп (Е-40). Рейсові автобуси з Рівного зупиняються в центрі міста неподалік замку. Якщо ж вийти на автостанції — дві зупинки до Дубенського замку можна пройти пішки повз інші принаді міста.

Раніше "Телеграф" розповідав про капище, де проводили жертвоприношення на Київщині. Дівич-гора в селі Трипілля відома і зараз — вона є однією з найвищих точок.