Путін доручив створити у космосі ядерну енергетичну установку: що це й навіщо Росії

Читать на русском
Автор
1197
Володимир Путін Новина оновлена 14 березня 2024, 17:28
Володимир Путін. Фото kremlin.ru

Ядерну енергетичну установку використовують для вироблення електроенергії у космосі

Президент Росії Володимир Путін провів нараду із членами Уряду. Однією з тем обговорення стало створення ядерної енергетичної установки у космосі, яку Путін назвав пріоритетною.

Про це повідомляють росЗМІ із посиланням на виступ російського президента. Путін підкреслив, що цей напрямок насамперед має бути забезпечений фінансуванням.

"Створення ядерної енергетичної установки в космосі — пріоритетний напрямок. Воно має бути забезпечене фінансуванням", — сказав він.

Путін доручив уряду приділити цій темі особливу увагу, щоб у майбутньому ядерну енергетичну установку в космосі можна було використати "для вирішення тих завдань, які можуть і мають вирішуватись за допомогою цих технологій". Також він доручив розібратися із супутніми питаннями, які можуть перешкодити створенню цієї установки.

Ядерні енергетичні установки — це пристрої отримання теплової, електричної чи механічної енергії під час ядерної реакції. Їх використовують як джерело електричної енергії космічних апаратів. Вони бувають радіоізотопні термоелектричні (РІТЕГ) та термоемісійні.

Перший тип — найпоширеніший варіант використання ядерної енергії в космосі. На відміну від ядерних реакторів, що використовують керовану ланцюгову реакцію, РІТЕГ використовує теплову енергію природного розпаду радіоактивних ізотопів, і керувати цим процесом не можна.

Цей пристрій складається з двох основних компонентів: джерела тепла, що містить радіоактивний ізотоп, і твердотільних термопар — злютованих разом пластин з різних металів, одна з яких на місці злюту нагрівається, щоб через температуру виник електричний струм. Термопари перетворюють теплову енергію на електричну. Вихідна потужність у них дуже невелика (до декількох сотень ват) при невеликому ККД. Термоемісійне перетворення в порівнянні з термоелектричним дозволяє збільшити ККД, підвищити ресурс та покращити масогабаритні характеристики енергоустановки та космічного апарату в цілому.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, що у Кремлі розповіли, коли застосують ядерну зброю. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вважає вкрай небезпечною нібито "рутинізацію" теми ядерної війни на Заході.