Не впоралися з емоціями: польський міністр вибачився перед Україною за висипане зерно

Читать на русском
Автор
Українці лютують через скандал із зерном у Польщі
Українці лютують через скандал із зерном у Польщі. Фото ostro.org

При цьому Секерський спробував виправдати фермерів, заявивши, що таких заходів "часто вдаються фермери в різних країнах"

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський вибачився перед Україною за інцидент із розсипаним зерном, який стався у неділю. Те, що сталося, викликало бурю негативних емоцій як серед простих українців, так і серед чиновників.

Він назвав історію із зерном "не зовсім адекватною формою протесту". Це передала прес-служба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Водночас Чеслав Секерський спробував виправдати їх, заявивши, що таких заходів "часто вдаються фермери в різних країнах".

"Фермери не впоралися зі своїми емоціями, але слід пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. Напередодні весняно-польових робіт у них немає грошей на купівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їхній відчай", – йдеться у заяві польського міністра.

Секерський зазначив, що виступає за діалог та прямі переговори як найкращу форму вирішення складних проблем.

"Ми ведемо технічні переговори з українським Міністерством сільського господарства, у ході яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили наплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків ", – наголошується у заяві міністра.

Водночас польський чиновник звернув увагу на реакцію низки українських чиновників щодо того, що сталося. На думку Секерського, "надто різкою була форма заяв заступника міністра економіки, а раніше мера Львова, інші українські політики також були надто емоційними у своєму спілкуванні".

Він вважає, що "польські фермери допомагали Україні та хочуть допомагати і надалі". "Проте вони хотіли б, щоб ця допомога йшла на користь українському бюджету, на користь фермерам, а не олігархам, які володіють величезними площами землі для вирощування зернових та інших видів сільськогосподарського виробництва. Саме вони в основному стоять за цим величезним імпортом, який підриває стабільність агропродовольчих ринків у Європі", – додав міністр.

Нагадаємо, у п’ятницю фермери з усієї Польщі розпочали чергову акцію протесту на кордоні з Україною. Очікується, що страйк триватиме 30 днів.