Ваші предки були українською елітою: перевірте у списку своє прізвище

Читать на русском
Автор
1167
Представники еліти Новина оновлена 20 лютого 2024, 11:53
Представники еліти. Фото Фото: pixabay.com

Серед людей, які займалися освітою, були досить рідкісні та особливі прізвища

Часто українці отримували прізвище за професією, до якої вони принадлежали. Тому відстежити людей, чиї предки належали до української еліти не складає особливих труднощів.

Саме про такі родові імена написав мовознавець Юліан Редько. Подробиці вчений виклав у своїй роботі "Сучасні українські прізвища".

У роботі йдеться про те, що походження прізвища Медик досить важко відстежити. Хоча Редько й припускає, що таке родове ім’я могли отримувати лише люди з медичною освітою, які не мають відношення до знахарства чи народної медицини. Водночас, на тодішніх українських землях не було поширене латинське слово Medicus.

А от серед людей, які займалися освітою, були досить рідкісні та особливі прізвища. Наприклад, людям науки давали такі родові імена: Філософ, Логік, Книжник.

Крім того, вчителі та педагоги отримували такі родові імена — Шкільнюк, Шкільник, Школяр, Школик, Школун.

Люди, котрі займалися мистецтвом і заробляли цим життя, отримували прізвища Малярик, Маляренко, Маляр. А ось художників, яких природа обділила особливим талантом, часто називали Богомазами чи Богомазюками. Пізніше такі прізвиська стали родовими іменами.

Якщо професія людини була пов’язана з музикою, вона отримувала прізвище Співак чи Півець.

Раніше "Телеграф" розповів, як зрозуміти на прізвище з якого регіону України ваші предки.