Застосунок "Резерв+" вже доступний, але працює не у всіх: для чого він потрібен і де скачати
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 32710
![Додаток "Резерв+"](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/9/a4/200e3ac5-d534714db025297eb5ba8ebb0e187a49.jpg?v=2392_1)
Українці повідомляють, що застосунок для оновлення даних військовозобовʼязаних неможливо скачати в країнах ЄС
Сьогодні, 18 травня, набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Усі військовозобов'язані чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів повинні уточнити свої облікові дані. Для українських військовозобов'язаних запустили новий додаток "Резерв+". Що це таке і як буде працювати?
Зазначається, що з його допомогою можна дистанційно уточнити облікові дані у територіальному центрі комплектування (ТЦК). "Телеграф" розповідає про додаток, а також, що треба зробити, аби оновити свої дані.
Застосунок доступний для скачування з App Store (тут) та Google Play (тут). Це зручний спосіб пройти обов'язкову процедуру та побачити, яка інформація є в реєстрі "Оберіг".
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/3/5b/6b95aac0-653d60ec2d00864d259c048ddabcf5b3.jpg?v=1504_1)
Як працює дотаток
Спочатку потрібно його завантажити. Якщо у вас смартфон на iOS, то з App Store, якщо на Android, то Google Play. Потім на екрані привітання буде запропоновано авторизуватись за допомогою BankID, підтвердити або уточнити персональні дані, а також задати пароль або налаштувати FaceID/відбиток пальця для входу в "Резерв+".
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/29/22f61439-bf510f347440877fe5bf1f707a8c5297.jpg?v=9776_1)
Авторизація через BankID наступних банків: "ПриватБанк", "Ощадбанк", Monobank, "Райффайзен Банк", "Укрсиббанк", ПУМБ, "Сенс-банк" та "А-Банк".
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/a/61/ed2d97c4-2c0b541c28c4d7fac9a3f2089a17761a.jpg?v=9802_1)
Потім послідовно з'являться екрани, на яких треба підтвердити номер телефону, адресу проживання та e-mail.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/c/ac/60f58492-79b5da1e7c6c7a0a206e56f21e604acc.png?v=9958_1)
На наступному екрані можна перевірити правильність даних, після чого налаштувати вхід до застосунку.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/6/0e/d1e156b7-11ae54e12a9b028f05278d793152f0e6.jpg?v=0035_1)
Варто зазначити, що у додаток "Резерв+" підтягнеться інформація з Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг". Вона міститиме дату оновлення даних, ПІБ, дату народження, ІПН, а також за наявності — відомості про бронювання та відстрочку, дату проходження медкомісії та придатність/непридатність, військово-облікову спеціальність тощо.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/0/e3/bc4b9ec9-150867dc24b70ce4339dd3aec973ae30.jpg?v=0087_1)
Зверніть увагу! До 18 червня 2024 року додаток працюватиме в тестовому режимі. Потім у ньому з'явиться QR-код. Зазначимо, представники ТЦК, поліції та прикордонники отримали право перевіряти військово-облікові документи. Штрих код у військовому квитку або QR-код у додатку покаже, що особа оновила свої дані.
Додаток "Резерв+" не стане повноцінним ТЦК у смартфоні. Через нього не надсилатимуться повістки для явки до військкомату на медичну комісію. Як і раніше, повістка має вручатися особисто і під підпис.
Наприклад, після уточнення даних, якщо виникне необхідність, ТЦК зв'яжеться з військовозобов'язаним і подальша комунікація здійснюватиметься безпосередньо між ним та ТЦК. "Резерв+" лише полегшує процедуру уточнення, щоб не стояти в чергах.
Обов'язково чи ні встановлювати "Резерв+"
Реєстрація виключно добровільна. Електронні кабінети заводяться на всіх військовозобов'язаних незалежно від того, чи планують вони ними скористатися.
Однак цілком імовірно, що з наближенням дедлайну уточнення даних черги біля військкоматів, навпаки, лише збільшаться. Оскільки загалом кожен ТЦК щодня оформлює 20 до 50 осіб.
За словами Черногоренко, команда Міноборони посилено працювала над запуском е-кабінету до 18 травня.
"Ви точно зможете оновити дані про себе онлайн і не порушите вимоги законодавства. Це має відбутися протягом 60 днів від набрання чинності змінами до закону про мобілізацію, тобто до 16 липня", — написала вона у Facebook.
Чи доступний додаток за кордоном
Згідно з новим законом про мобілізацію, українці призовного віку за кордоном теж мають уточнити дані. Інакше їм відмовлять в оформленні паспортів у консульських установах.
Зробити це можна дистанційно телефоном або електронною поштою, а тепер і через "Резерв+".
Днями Вениславський заявив, що отримати повний доступ до консульських послуг буде можна, пред'явивши QR-код. Таким чином, особа підтверджує, що виконала всі вимоги законодавства.
У роз'ясненні МЗС України йдеться про те, що електронний військово-обліковий документ можна буде сформувати з 18 червня (коли з'являться QR-коди). Для отримання консульської послуги його треба згенерувати не раніше ніж за 3 дні до звернення
Відсканувавши код зі смартфона заявника, консул зможе в режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних та права на отримання консульської послуги.
Поширені питання про додаток
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/4/ce/a0b59da7-8f5e2a49a325a54adff3000106704ce4.jpg?v=1160_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/11/feae26d9-27396098c1d4c501f35367ea91335119.jpg?v=1161_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/e9/5f0298c2-0bc436943615c551e1b730248e9f0e98.jpg?v=1161_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/4/bb/1fd92d1d-bb6138b752eb72a62121c71b25428bb4.jpg?v=1160_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/10/ef311f26-8008ec05b24f4243f3c8fd7bd6a26107.jpg?v=1282_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/df/cc919134-956ca8b9739c6d897ba4a3d3dd94bdf7.jpg?v=1275_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/c6/67e57d08-6c8a4e6a9e07f982572875884b996c69.jpg?v=1275_1)
"Резерв+" працює чи ні
Вранці, 18 травня, деякі українці "протестували" додаток та поділились своїми враженнями. Хтось пише, що все працює. А хтось каже, що не може авторизуватись. До прикладу, голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук не зміг зайти в застосунок.
"Спробував оновити інформацію через додаток "Резерв +", але це не працює. Пройти авторизацію не вдалося. Спробував увійти багато разів, але ні, не працює", — пише він.
Ми також спробували зареєструватись, але у нас не вийшло. Після авторизації через банк видало таку помилку:
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/5/98/3e2c32e6-157f300de2be00426cbfc5284872a985.png?v=2826_1)
Також в деяких користувачів з'явилось нібито повідомлення, що вони у розшуку.
Окрім цього, застосунок "Резерв+" не доступний нібито в країнах Європи. Українці повідомляють, що застосунок для оновлення даних військовозобовʼязаних неможливо скачати в країнах ЄС. Водночас в Україні, цей додаток поки не завантажується. Імовірно, через велику кількість користувачів.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/d/eb/fc20ff63-16aa74e874d777c003579610368daebd.jpg?v=2013_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/3/50/e764b6d9-84f9772dd4295188a815df3405c42503.jpg?v=2025_1)
Раніше "Телеграф" писав, що потрібно знати військовозобов'язаним про мобілізацію з 18 травня