Брат Михайла Подоляка помер в Росії: які стосунки мав з радником ОП та що про нього відомо (фото)

Читать на русском
Автор
6692
Володимир та Михайло Подоляки (зліва направо) Новина оновлена 06 липня 2024, 20:07
Володимир та Михайло Подоляки (зліва направо). Фото Колаж "Телеграфу"

Був високопоставленим офіцером розвідки РФ

Брат радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка Володимир помер в Росії. Він працював у Головному розвідуправлінні (ГРУ) Генштабу ЗС РФ.

Факт смерті підтверджують фото могили чоловіка, які опублікувала в соцмережі Х спільнота "KIU. Російські офіцери вбиті в Україні".

"Смерть високопоставленого офіцера розвідки ГРУ, який мав родинні зв'язки з людиною з найближчого оточення президента України, може викликати підозри, попри те, що він уже був у відставці. Звісно, він міг померти природною смертю, внаслідок нещасного випадку чи хвороби. Українські спецслужби не могли не знати про це", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 19 травня 2024 року у віці 59 років помер старший брат Михайла Подоляка. Водночас подробиці загибелі невідомі. РосЗМІ стверджують, що факт смерті Володимира підтверджується відкритою московським нотаріусом спадковою справою.

На фото Володимир Подоляк має багато медалей, одна з яких підтверджує, що він служив у російській розвідці. Також на його могилі є вінок "Від колективу ЦПФ", (Центру підготовки фахівців ГРУ).

Зауважимо, що з 1986-1987 Подоляк-старший проживав у Москві. Адресою його реєстрації, за даними ЗМІ, вказана військова частина 22177 — академія Міноборони РФ, де готують військових дипломатів та офіцерів ГРУ.

Сам Михайло Подоляк у лютому 2024 року заявив, що брат за часів СРСР обрав жити в іншій країні. За словами радника глави ОП, він не підтримує з ним спілкування.

Водночас Михайло Подоляк спростовував заяви про роботу свого брата в російських спецслужбах, заявивши, що він "давно звичайний військовий пенсіонер". До ФСБ або КДБ його родичі ніколи не належали, запевняв він.

Раніше "Телеграф" писав, що помер 80-річний дисидент Дем’ян Чернець.