Справу судді Тандира, який вбив військового на блокпосту, призупинили: нагадуємо, в чому його звинувачують

Читать на русском
Автор
545
Олексій Тандир
Олексій Тандир. Фото https://www.facebook.com/makarivCourt

Розгляд дисциплінарної справи зупинили безстроково

Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя зупинила розгляд справи щодо судді Олексія Тандира, якого звинувачують у ДТП на блокпості, внаслідок якої загинув 23-річний військовий. Відповідне рішення було прийнято у середу, 31 січня.

Член ВРП Віталій Саліхов висунув пропозицію зупинити розгляд дисциплінарної скарги через те, що не встигає скласти висновок за справою, пише "Громадське". Зокрема, він запитував інформацію в прокуратури, але довго її не отримував. Окрім того, він заявив, що наступного тижня йде у відпустку.

Закон передбачає, що на складення вироку є 30 днів. Оскільки скаргу відкрили 10 січня, то висновок треба передати на розгляд до 10 лютого.

"Наразі у мене відсутня будь-яка інформація, яка б давала мені реальну можливість скласти такий висновок, окрім заяви та характеристики на суддю Тандира", — заявив Саліхов.

Водночас йому надійшли документи з прокуратури та заява від Тандира щодо бажання долучитися до розгляду скарги. Але член ВРП заявив, що все одно поки не може скласти висновок, адже зміст отриманих матеріалів йому невідомий.

Саліхов пояснив, що йому потрібен час, щоб визначитися з обсягом доказів свідків. Член ВРП заявив, що зупинення розгляду допоможе "зробити всі умови, щоб обʼєктивно розібратися з дисциплінарною скаргою, а не для того, щоб усунути від відповідальності" суддю Тандира.

"Ця справа стосується суспільного інтересу і резонансу, вона також належить до [справ], які мають розглядатися пріоритетно. Також інформація у цій скарзі може бути підставою для звільнення судді. […] Я вважаю, що розгляд цієї справи не потрібно зупиняти", — наголосила авторка скарги на Тандира Єлизавета Караченцева.

Троє з п'яти членів палати підтримали безстрокову зупинку розгляду дисциплінарної справи. Рішення ухвалили на період, необхідний для отримання запитуваної інформації.

Нагадаємо, що Тандир збив нацгвардійця в ніч проти 26 травня 2023 року. Він був п’яний і намагався обдурити експертизу, замінивши матеріали, але у судді нічого не вийшло. Експерти виявили алкоголь у біологічних рідинах. Тандир намагався дати гроші вдові нацгвардійця, але домовитися із сім’єю загиблого не вдалося. За смертельну ДТП йому загрожує до 10 років позбавлення волі.