Ми використовуємо Куки!

Ціна несправедлива? Ексміністр енергетики пояснив, що не так із підвищеними тарифами на світло

Читать на русском
Автор
1275
Тарифи на світ досі не справедливі Новина оновлена 05 червня 2024, 10:48
Тарифи на світ досі не справедливі. Фото Колаж "Телеграфу"

Справедливу ціну сьогодні визначити дуже важко

Ціна на електроенергію, яку у червні підняли до 4,32 грн за кВт*год, все ще "несправедлива". Реальна вартість набагато більша через розбиту енергосистему.

Про це розповів ексміністр енергетики України Іван Плачков у коментарі для матеріалу "Телеграфа" під назвою "Що буде з цінами на світло далі, і чому на зиму краще виїхати з міста: ексміністр енергетики про те, "чого не скаже влада"

За його словами, справедливу ціну сьогодні визначити дуже важко, бо втрати енергосистеми "неймовірні". При цьому, зазначає Плачков, треба мати на увазі, що у нас дуже складний енергоринок – модель сучасна, європейська, але вона не підходить для роботи в умовах війни.

"Чому зараз склалась така ситуація? Тому що рішення про тарифи на електроенергію для населення ніколи не мали нічого спільного за всі роки незалежності України із собівартістю, економічною обґрунтованістю і т.д. Вони завжди розглядались через призму електоральної, політичної, рейтингової складової. Тому вони не змінювались роками.У нас інфляція кожного року є, а тарифи для населення не змінювались по 5-6 років. Тому вони не відповідали собівартості електроенергії – були втричі менші", — пояснює експерт.

За словами ексміністр, сьогодні при тому, що енергосистема розбита, ми втратили велику кількість генеруючих потужностей, розподільчих, трансформаторів, підстанцій, — нам потрібні кошти навіть не на те, щоб відновлювати, а щоб стабілізувати ситуацію. Щоб не сталось тотального блекауту.

При цьому допомоги, яка приходить із європейських країн і обладнанням, і грошима для енергетиків, недостатньо, тому уряд ухвалив рішення підняти тарифи.

" І зрозуміло, що не можна одразу підняти тарифи для населення до ринкової ціни. Тому визначили цифру 4,32 грн/кВт*год", — каже він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні відключення світла може відбуватися на 10 годин на день. Такий сценарій можливий за істотного зниження температури повітря.