Є лише кілька випадків: коли працівники ТЦК можуть застосовувати силу, розповів нардеп

Читать на русском
Автор
Мобілізація Новина оновлена 06 липня 2024, 15:42
Мобілізація. Фото armyinform.com.ua

Такі дії також можуть бути обґрунтовані

В Україні продовжується загальна мобілізація всіх військовозобов'язаних, під час якої працівники територіального центру комплектування (ТЦК) можуть застосовувати протиправні методи. Але кожну таку ситуацію потрібно розглядати ретельно і комплексно.

Про це нардеп Руслан Горбенко розповів в інтерв'ю "Укрінформу". За його словами, є лише кілька випадків, коли ТЦК законно може застосовувати силу, але не надмірну.

"Представники ТЦК можуть застосовувати силу, вдаватись до примусових заходів у випадках, коли громадяни відмовляються виконувати законні вимоги щодо мобілізації. Такі дії також можуть бути обґрунтовані у випадках затримання осіб, які самовільно залишили військову частину або місце служби. Проте наразі почали ширитись заяви про побиття або навіть вбивства осіб від рук співробітників ТЦК", — зазначив він.

На думку Горбенка, такі випадки необхідно розслідувати, ретельно перевіряти співробітників центрів комплектування. Адже вже є випадки, коли безпосередньо їхня некомпетентність ставала причиною конфліктів.

"Тому дуже важливий належний відбір кандидатів до ТЦК, зокрема, з урахуванням їхнього психологічного стану та підготовки для спілкування з військовозобов'язаними. Це зробить мобілізацію ефективнішою та вибудує довіру суспільства до центрів комплектування. Водночас очевидно, що необхідні більш жорсткі санкції за протиправні дії з боку посадових осіб, відповідальних за мобілізацію", — додав нардеп.

Раніше "Телеграф" писав про те, що загрожує чоловікам за відмову оновити військово-облікові дані.