Маленькі українці ― у наметах без туалетів і води: навколо дитячого табору в Іспанії виник скандал

Читать на русском
Автор
3263
Діти хотіли відпочити, натомість терплять дискомфорт Новина оновлена 11 липня 2024, 12:09
Діти хотіли відпочити, натомість терплять дискомфорт. Фото Колаж "Телеграфу"

Довгоочікуваний відпочинок перетворився у справжнє жахіття

Розгорається скандал через умови утримання українських дітей у літньому таборі Star Time Camp у Гранаді (Іспанія). Люди скаржаться, що їхні сини та доньки були з запізненням поселені у поліетиленові намети, без вільного доступу до санвузла та навіть води.

На ситуацію відреагувала представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Королівстві Іспанія Люсія Задорожна. Вона написала у фейсбуці, що вже займається цією ситуацією.

"Вже 4-й день я займаюся врегулюванням кризової ситуації, що склалася в дитячому таборі на території Іспанії, а саме Star Time Camp, Орхіва, Гранада. Адміністрація табору створила нелюдські та небезпечні для життя умови для українських дітей", ― написала Задорожна.

Вона зазначила, що спілкується з представниками місцевої влади для проведення перевірки літнього табору. Тим часом кількість звернень від стурбованих батьків щодня зростає. Українці вже скаржились в Генеральне консульство Барселони, але не отримали відповіді.

Задорожня повідомила про умови утримання дітей у таборі. Адміністрація не виходила на зв’язок з батьками. Тим часом багатьом дітям стало погано через високу температуру у наметах.

"Ситуація в таборі вкрай критична. Адміністрація протягом доби не відповідала на дзвінки батьків, які були в паніці, не знаючи, що коїться з їхніми неповнолітніми дітьми. Діти перебувають у приміщеннях з порушенням санітарних норм, не мають доступу до туалету, питної води, їжі та засобів гігієни. 46 дітей розмістили у наметах, виготовлених із поліетилену, в яких неможливо перебувати через високу температуру, внаслідок чого дітям стало зле", ― написала Задорожна.

Під цим дописом українці, які відправляли своїх дітей у літній табір Star Time Camp, поділились власним досвідом. Багато хто писав про незадовільні умови: антисанітарію, відсутність рятувальників, нерегулярне прання одягу, "сумнівну" їжу.

Інша користувачка написала, що її дитина отруїлась у таборі в Валенсії. Адміністрація обіцяла індивідуальне харчування, проте її доньку зовсім позбавили їжі.

Одна з користувачок назвала цей літній табір "концтабором". Вона написала, що його потрібно швидше закрити. Багато українців залишили під дописом негативні коментарі.

Раніше "Телеграф" повідомляв, коли дешевше відпочивати за кордоном. Якщо правильно обрати дати, то можна суттєво зекономити.