В Україні відкрили новий храм Московського патріархату. Чи законна його діяльність (фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 506

Йдеться про Іоанно-Богословський храм на Волині
В Україні з'явився новий храм московського патріархату. Зокрема у Луцьку освятили новозбудований Іоанно-Богословський храм.
Про це повідомив інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП. Зазначається, що 18 травня 2025 року митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл звершив чин Великого освячення храму.
"Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, Захисників Батьківщини, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним", — йдеться у повідомленні.




Як зазначило "Телеграфу" джерело в УПЦ, питання законності діяльності цього храму неоднозначне. Адже з одного боку за законом усі храми Української православної церкви мали пройти перевірку на предмет зв'язку з Російською православною церквою, що більшість і зробила. Але отримані дані релігієзнавчої експертизи не мають юридичної сили.
"Чи стосується цей закон Української православної церкви, важко сказати, але ми бачимо, як проводилась релігієзнавча експертиза, яка була проведена раніше. Було встановлено, що є зв'язок УПЦ з РПЦ. Ми з цим категорично не погоджуємося", — наголосив співрозмовник.
За його словами, Київська метрополія оскаржувала ці дії, однак дані релігієзнавчих експертиз все одно наразі не мають юридичної сили.
Поява в Україні на четвертий рік повномасштабного російського вторгнення храму Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) викликає питання. Особливо враховуючи, що від 20 травня минуло дев’ять місяців, за які окремі юридичні особи мали довести те, що вони не пов’язані з Російською православною церквою (РПЦ). Про це йдеться у Законі України № 3894-ІХ "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".
Освячення Іоанно-Богословського храму УПЦ МП у Луцьку, попри дію закону, юридично вважається законним, адже наразі немає відповідного судового рішення про припинення діяльності Волинської єпархії УПЦ МП.
Зауважимо, що в Україні і досі є церкви, які підпорядковуються Московському патріархату. Вони не використовують останні понад два роки додаток МП, однак під час богослужінь в багатьох парафіях згадують російського священнослужителя, патріарха Московського Кирила Гундяєва.
Раніше "Телеграф" розповідав, скільки монахів МП живуть у Лаврі та як вони поводяться.