Що важливо знати про гуму R13 на авто: важливі аспекти та переваги

Читать на русском
Автор
2852
Автомобільна гума
Автомобільна гума. Фото telegraf.com.ua

Її найчастіше використовують на компактних автомобілях

Коли мова йде про вибір правильної гуми для вашого автомобіля, розмір грає ключову роль у забезпеченні безпеки та комфорту під час керування. Один із розмірів, який варто розглянути, — це R13.

"Телеграф" вирішив детально розповісти про шину цього розміру: на яких авто вона зустрічається найчастіше, які має унікальні переваги та які функції вона виконує. Одразу зазначимо, що під час вибору шин R13 важливо врахувати умови експлуатації вашого автомобіля.

Функції та переваги шини R13

Гума розміру R13 зазвичай є більш економічним варіантом порівняно з більшими розмірами. Вона забезпечує надійний зчеплення з дорогою, що робить її ідеальним вибором для автомобілів малого та середнього розміру. Крім того, менший розмір гуми зазвичай означає менше споживання пального, що додає додаткових економічних переваг.

Деякі автомобілі, особливо ті, які призначені для міського користування або з вузькими дорогами, можуть здобути значні переваги від використання гуми розміру R13. Менший діаметр допомагає поліпшити маневреність та керованість автомобіля.

Ще однією перевагою гуми розміру R13 є її компактність. Це особливо важливо для автомобілів, які мають обмежений простір в багажнику або підкапотному відсіку. Гума має менший розмір, що дозволяє легше зберігати запасну гуму або інші предмети, які можуть знадобитися під час подорожі.

Незважаючи на те, що розмір R13 може здатися менш популярним, існує багато варіантів гуми для цього розміру, які задовольнять різні потреби водіїв. Ви можете знайти гуму розміру R13 з різними характеристиками протектора, зносостійкості та інших важливих факторів, які відповідають вашим потребам і умовам експлуатації.

Найчастіше гуму R13 використовують саме на компактних авто. До цього переліку можна віднести: Daewoo Lanos, Chevrolet Aveo, Hyundai Accent та KIA Rio.

Що додатково треба знати про шину R13

  • Найпоширеніші ширини шин R13 — 155, 165, 175 та 185 мм.
  • Профіль шини — співвідношення висоти шини до її ширини, виражене у відсотках. Найпоширеніші профілі шин R13 — 70, 80 та 90%.
  • Індекс швидкості — максимальна швидкість, за якої шина може безпечно експлуатуватися. Індекс швидкості позначається буквою. Найпоширеніші індекси швидкості шин R13 — T (190 км/год), H (210 км/год) та V (240 км/год).
  • Індекс навантаження — максимальне навантаження, яке може витримати шина. Індекс навантаження позначається цифрою. Найпоширеніші індекси навантаження шин R13 — 75 (387 кг), 80 (450 кг) та 82 (475 кг).

Тож, вибір правильного розміру гуми — це ключовий аспект технічного обслуговування вашого автомобіля. Розмір R13 може бути ідеальним варіантом для тих, хто шукає економічний, ефективний та надійний варіант для свого транспортного засобу.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, як подовжити життя вживаній гумі. Виявляється, не обов'язково купувати нову шину.