Українці зіткнулися із проблемою оформлення закордонних паспортів: що відбувається
- Автор
- Дата публікації
- Автор
![Український та закордонний паспорт](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/9/7a/15b114b1-965969922c1f1b1257e613dd48cb87a9.jpeg?v=9493_1)
Така ситуація триває вже кілька тижнів
У мережі з’явилася інформація про складнощі в оформленні та продовженні закордонного паспорта. Українці скаржаться на роботу Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) та паспортних сервісів.
Судячи з постів користувачів (скриншоти яких ми наводимо нижче. — Ред.), вільних місць через електронну чергу немає. Така ситуація триває вже кілька тижнів. Зокрема, у Києві.
У мережі пишуть, що швидко оформити чи продовжити закордонний паспорт на сьогоднішній день можна лише у порядку живої черги. Для цього потрібно попередньо купити талончик у ЦНАП або паспортному сервісі.
"Також закінчувався термін паспорта у сина. Я не змогла записатися — не було вільних слотів. Поїхала до найближчого паспортного столу, безпосередньо там через термінал взяла талончик у живу чергу, десь +/- протягом півтори години подала документи. Через 10 робочих днів отримала новий паспорт. Подавала на звичайне виготовлення без прискорення. Дніпро, Новокодацький", — пише користувачка.
Крім того, наголошується, що через електронну чергу вільні місця на оформлення закордонних паспортів зараз є лише на червень.
"ЦНАПи вже місяць у нокауті. Вони відправили туди реєстрацію всіх, включаючи ВПО, зруйноване житло. І це ще не все. Туди ж хочуть відправити реєстрацію військовозобов’язаних і все замре. Наразі є ще варіант живої черги — 5-9 годин і не факт, що поробиш", — пише один з користувачів.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/0/07/45c4c995-ec0f3f5989610c799b6099ba2cbf6070.jpg?v=9886_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/5/74/09c68a6e-fafe0a118aa1002fb7e6d0dd1ea20745.jpg?v=9886_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/1/6f/47aa03c2-3274c3f347c837d1e20db7420b4ec6f1.jpg?v=9886_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/3/86/ef61797e-e744d45711d1068767ea77fde21dc863.jpg?v=9886_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/3/ab/f616f175-7d4a5a23020d73a84abec7c786b08ab3.jpg?v=9886_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/8/a7/6c8d199b-517105e5851875e37649df08a3321a78.jpg?v=9885_1)
Раніше "Телеграф" розповідав, як і де отримати зовнішній паспорт у столиці. Питанням видачі закордонних паспортів громадянам України для виїзду за кордон займається Державна міграційна служба.