Три основні питання: Зеленський розповів, що обговорять на саміті миру у Швейцарії

Читать на русском
Автор
1389
Володимир Зеленський Новина оновлена 03 травня 2024, 21:39
Володимир Зеленський. Фото president.gov.ua

Реалізація важливих для України тем залежатиме від підтримки союзників

На Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії в середині червня, обговорять три основні питання щодо України. Все, що союзники підтримають, розроблятиметься та реалізовуватиметься надалі.

На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський на зустрічі з курсантами та викладачами Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького. За його словами, деякі питання матимуть додаткові підтеми.

"Ці питання: енергетична та ядерна безпека, далі питання вільного судноплавства та обміну. Це гуманітарний трек із двома підпитаннями: обмін всіх на всіх та повернення дітей, які були силою депортовані до Росії", — розповів Зеленський.

Він додав, що якщо треки підтримають учасники саміту, то далі призначать країни, відповідальні за їх розвиток та позитивний результат.

"Якщо всі країни підтримають ці перші 3 питання, то далі будуть докладні напрацювання та їх вирішення у посередництві з країнами з російською стороною", — додав президент.

Нагадаємо, що саміт запланований на 15-16 червня 2024 року у Швейцарії. На нього запросили 160 країн з усіх континентів, але Росію не покликали. Секретар адміністрації президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що будь-які переговори без участі Росії нібито "марна трата часу".

Це буде перша зустріч на рівні лідерів, де обговорюватиметься українська формула миру.

Також "Телеграф" розповідав про те, що Росія хоче зірвати саміт світу у Швейцарії. Володимир Зеленський розкрив план росіян