Бронювання чи відстрочка? Юрист пояснила, що краще обрати

Читать на русском
Автор
583
Бронь від мобілізації
Бронь від мобілізації. Фото Колаж "Телеграфу"

Закон забороняє бронювати тих, хто не підлягає мобілізації

Військовозобов’язані, які можуть бути заброньовані роботодавцем і мають підставу для відстрочки, не можуть отримати відразу два статуси. Тому чоловікам доводиться обирати.

Адвокат Дар’я Тарасенко пояснює, що поєднання двох статусів неможливе, принаймні офіційно. Постанова КМУ №76 визначає, що не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які згідно із законом не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Тобто якщо людина має законну оформлену відстрочку, її не можуть забронювати.

Що краще: бронювання чи відстрочка

Як пояснює адвокатка, що з точки зору держави, пріоритетним є бронювання. Підприємства, що мають критично важливих працівників із відстрочкою, можуть зменшити свої квоти на бронювання. Тому якщо особа має можливість обрати, держава зацікавлена, щоб вона отримала бронь.

Однак при цьому виникає парадокс: чому закон забороняє бронювати тих, хто не підлягає мобілізації? Адвокатка вважає, що цей аспект просто не був врахований законодавцями.

З погляду військовозобов’язаного, вибір залежить від підстави для відстрочки та складності її оформлення.

Коли краще обрати відстрочку

Якщо підстава є стабільною і легко оформлюється. Наприклад, людина з інвалідністю, яка отримує пенсію, може отримати відстрочку через застосунок "Резерв+" автоматично. Вона продовжується без додаткових зусиль, тож у такому випадку доцільно обрати відстрочку.

Коли краще обрати бронювання

Якщо оформлення відстрочки складне або ризиковане. Наприклад, відстрочка за пунктом 13 (догляд за батьками з інвалідністю) потребує особистого подання документів кожні 3 місяці, що створює ризик мобілізації в проміжний період. У такому випадку бронювання є більш надійним варіантом, зазначає юристка.

Адвокатка Дар'я Тарасенко радить за можливості мати готовий пакет документів для відстрочки, навіть якщо ви вже отримали бронь. Це убезпечить вас на випадок змін у законодавстві або скасування бронювання роботодавцем.

Раніше "Телеграф" писав, чи забронюють "обмежено придатного" чоловіка, якщо він не пройшов ВЛК. Все залежить від того, що висвітиться в "Резерв+".