В Україні помітно подорожчав популярний овоч: чому піднялася ціна

Читать на русском
Автор
Столовий буряк
Столовий буряк. Фото Згенеровано ШІ ("Телеграф")

Аналітики прогнозують подальше зростання ціни

В Україні відновилася тенденція подорожчання одного з популярних овочів. Ціни зросли на столовий буряк.

За словами гравців ринку, зростанню цін сприяє помітне підвищення торгової активності в сегменті даних коренеплодів, пише EastFruit. Водночас більшість господарств призупинили продажі буряків високої якості в очікуванні ще більшого зростання цін, і розпочати реалізацію цих коренеплодів вони планують на початку березня.

Так, наразі українським господарствам вдається вести відвантаження столових буряків по 12-16 грн/кг ($0,31-0,41/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж тижнем раніше. Підвищувати відпускні ціни в даному сегменті фермерам дає змогу одразу кілька факторів. Насамперед подорожчанню сприяє підвищений попит на цю продукцію: буряки активно закуповують як оптові компанії, так і роздрібні мережі. При цьому пропозиція на ринку дещо обмежена, оскільки низка господарств вважає за краще утримуватися від продажів в очікуванні подальшого зростання цін.

Варто зазначити, що продажі столових буряків в Україні сьогодні вже ведуться в середньому на 74% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Однак при цьому учасники ринку не виключають, що тенденція зростання цін може бути тимчасовим явищем. На їхню думку, подальше подорожчання може мотивувати фермерів почати розпродаж буряків зі сховищ, що призведе до збільшення поставок і, як результат, до зниження цін.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що у лютому дешевше зварити борщ завдяки зниженню вартості овочів. Останнім часом впали в ціні картопля та морква, але не лише вони.